תכנית ההרגעה | מתווה מעשי לניהול הסכסוך הישראלי-פלסטיני

מצריך תגובה, מיידי, פעל עכשיו, הסברה, כללי

תכנית ההרגעה של נפתלי בנט | מתווה מעשי לניהול הסכסוך הישראלי-פלסטיני                                                                                        להורדת המסמך המלא – לחצו על התמונה
לחצו כאן להורדת תכנית ההרגעה

תכנית ההרגעה של נפתלי בנט | מתווה מעשי לניהול הסכסוך הישראלי – פלסטיני

תכנית בהתגבשות – טיוטא להערות
קראו, הגיבו, הפיצו

להורדת המסמך המלא לחצו על התמונה ———————————>

ב"שוק הרעיונות" הישראלי קיימים כיום שני פתרונות בלבד: הקמת מדינה פלסטינית על מרבית שטחי יהודה ושומרון או סיפוח מלא של יהודה ושומרון על שני מיליון הערבים שבתוכם.

הציבור מבין ששני הפתרונות הללו אינן ישימים ושניהם מסכנים את עתידה של מדינת ישראל מסיבות ביטחוניות, דמוגרפיות וערכיות.

הגיע הזמן להציג פתרון שפוי שמשרת את האינטרסים של מדינת ישראל.

תכנית זו, שמצויה בימים אלו בתהליכי גיבוש, אינה מתיימרת לפתור "אחת ולתמיד" את כלל הבעיות, כי פתרון כזה לא קיים.

יוזמה זו, צנועה הרבה יותר במטרותיה, מעניקה לישראל שלושה יתרונות: נטילת הנכסים החיוניים עבורנו, חיזוק מעמדנו הבינלאומי על ידי נטרול מוחלט של טיעון ה"אפרטהייד", ויצירת תנאי שטח יציבים ובני-קיימא עשרות שנים קדימה.

התכנית נשענת על עמדות מספר בכירים בממשלה (השרים כחלון, כץ ואדלשטיין) שקוראים לסיפוח של שטחים מסוימים ביהודה ושומרון לישראל, ויוצקת תוכן קונקרטי לתוך קריאתם זו.

יתרונה המוחץ: היא מעשית.

YouTube Preview Image

תכנית שבע הנקודות לניהול הסכסוך הישראלי-ערבי ביהודה ושומרון:

 1. החלת הריבונות הישראלית על השטחים הישראלים ביהודה ושומרון (שטחי C) באופן חד-צדדי: ישראל תיטול יוזמה ותבצר את האינטרסים החיוניים שלה: בטחון לגוש דן ולירושלים, שמירה על ההתיישבות וריבונות באתרי מורשת ישראל.העולם לא יכיר בריבונותנו שם כפי שאינו מכיר בריבונותנו בכותל המערבי, בשכונות רמות וגילה שבירושלים וברמת הגולן. העולם יתרגל לכך עם השנים. השטחים שיסופחו יוצרים רצף טריטוריאלי ישראלי וכוללים את בקעת הירדן, ים המלח, גוש נתב"ג, אריאל, מעלה אדומים וכל ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון. תושבי תל אביב, גוש דן, ירושלים וכל המדינה יחיו בביטחון ונהיה כולנו מוגנים אל מול איום ממזרח.

 2. אזרוח מלא של 50,000 הערבים החיים בשטחים הישראלים המסופחים: כך נשמוט לחלוטין את הקרקע מתחת לטיעון האפרטהייד. בשטחי C  חיים 350,000 יהודים, ורק 50,000 ערבים. הם יהפכו לאזרחים ישראלים לכל דבר. על פי מתווה זה אף ערבי ואף יהודי לא מגורש מביתו

 3. אוטונומיה מלאה עם רצף תחבורתי בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית: ערבי יוכל להגיע מכל נקודה לכל נקודה ביו"ש ללא מחסומים וחיילים. כמו שאנו לא אוהבים לעמוד בפקקים ארוכים, כך גם הערבים. יצירת רצף כזה אינה דבר פשוט, אך בהשקעה חד-פעמית של מאות מיליוני דולרים ניתן להגיע לכך. נדגיש: אין הכוונה ליצור מערכות כבישים נפרדות, אלא רק פתיחת חסמים בנקודות קריטיות. היום הערבים והיהודים נוסעים על אותה מערכת כבישים וכך זה צריך להימשך. נשפר את חייהם של הערבים, ונסיר מאתנו לחץ בינלאומי והומניטרי מיותר.

 4. אף פליט פלסטיני מארצות ערב לא נכנס לתוך יהודה ושומרון: זאת, בניגוד לתפיסת המדינה הפלסטינית אשר מאפשרת קליטת מיליוני פליטים פלסטינים שיזרמו לתוכה מכל ארצות ערב. מצער שגם נתניהו בנאום בר-אילן קיבל את הרעיון שפליטים פלסטינים ייקלטו בשטחי המדינה הפלסטינית. זו טעות פטאלית שתוביל לאסון דמוגרפי בלתי הפיך. מרגע שמיליוני פליטים מלבנון, סוריה, מצרים וארצות ערב יכנסו ליו"ש ויציפו את השטח, לא נוכל להחזיר את הגלגל לאחור. לכן אין להסכים לכניסת אף פליט לשטחי יו"ש. צאצאי הפליטים חייבים להיקלט בארצות מגוריהם, ובכל מקרה לא בשטח שממערב לירדן

 5. מטריה ביטחונית ישראלית מלאה על כל שטחי יו"ש: התנאי להצלחת כל התכנית הוא שקט בשטח. השקט מושג רק בגלל שצה"ל הוא השולט העליון בשטחי יו"ש. אם צה"ל יצא, החמאס ייכנס. כך קרה בעזה עם החמאס, ובדרום לבנון עם החיזבאללה.

 6. קיבוע הניתוק בין עזה ליהודה ושומרון. בניגוד לרעיון "המעבר הבטוח", אין לחבר בין עזה לבין יהודה ושומרון. חיבור כזה יזרים את כל צרותיה של עזה לתוך יהודה ושומרון השקטים. עזה מסתפחת בהדרגה למצרים. זה כבר קורה. אל לנו לקחת אחריות על עזה. הלוא גירשנו בכוח 8000 ישראלים מבתיהם בגוש קטיף, יצאנו עד הסנטימטר האחרון ובתמורה קמה מדינת חמאס. עכשיו צריך להעביר את הנטל למצרים

 7. השקעה כלכלית מסיבית לדו-קיום בפועל של ישראלים וערבים בשטח: בניית מחלפים, שיפור תשתיות, אזורי תעשייה משותפים. שלום צומח מלמטה – דרך התושבים, האנשים בשטח וחיי היום יום. במקום לבלות לריק בקוקטיילים דיפלומטיים באוסלו, ז'נבה וקמפ דיוויד, צריך לייצר שיפור ממשי בשטח, אצל האנשים האמתיים. למשל: מזמן היה צריך לבנות מחלף באזור חיזמה שבחבל בנימין. כל בוקר אלפי ישראלים וערבים עומדים בפקק משותף ומיותר, וכבישים אלו גם הם מקור לתאונות דרכים.

צריך להודות: אין אהבה גדולה בין הערבים ליהודים ביו"ש. אבל שני הצדדים כבר הגיעו להכרה שהצד השני לא מתכוון להתאדות. לכן, במקום להמשיך ולכלות את זמננו, משאבינו ודמנו בפתרונות שמובילים לתסכול ולאלימות, עדיף להתמקד בפעולות מעשיות לשיפור וייצוב המצב.

הגיע הזמן למחשבה רעננה בה מוותרים על המושלם למען הטוב.

הגיע הזמן שמדינת ישראל תיטול את היוזמה.

* התכנית, אותה כתב נפתלי בנט – שכיהן בעבר כראש לשכתו של בנימין נתניהו וכמנכ"ל מועצת יש"ע –  נשענת על רכיבים של מספר תכניות מן העבר (למשל: שלום בארץ של עדי מינץ, והיוזמה הישראלי של בני אלון, מתווה יורם אטינגר ועוד).


128 תגובות ל “תכנית ההרגעה | מתווה מעשי לניהול הסכסוך הישראלי-פלסטיני”

 1. התגובה של יונה:

  דרישות נוספות
  1. סגירת אירגון אונר"א. ללא סגירת אירגון זה ילך ויטפח מספר הפליטים הפלסטינים ללא הגבלה.
  2. יש להתנות את מתן האזרחות הישראלית או את הזכות לבחור או להבחר לכנסת בתרומה למען מדינת ישראל. כגון, שרות בצה"ל או שרות לאומי וכ"ו.

 2. התגובה של Daniel Levy:

  לצוות ישראל שלי שלום,
  לא ברור על איזה יוזמה מדובר. השיח שאנחנו מנסים לייצר עם הפלסטינאים הוא חד צדדי בלבד. כי כל הצעה שישראלים יציעו תשלל ע"י הצד השני. הפלסטינאים מעוניינים שהרוב הישראלי יקבל רק את הצעותיהם. דבר שהוא בלתי קביל בכל דו שיח ויוזמה לפתרון הסכסוך. כל הצעה שאינה פלסטינית היא כיבוש ואפרטהייד. לצערי הרב בזאת הם מצליחים לשכנע את רוב מדינות העולם ואת השמאל הישראלי. על כן לא ניתן להציע יוזמות ישראליות מצד הימין ו/או מצד השמאל. יוזמה ישראלית שתהיה קבילה על הפלסטינאים ועל הערבים בכלל. היא היוזמה ליישוב כל הישראלים על צי נושאות המטוסים האמריקאי שיקחו אותנו כמה שיותר רחוק מהאזור. על כך אשאל, האם ישנו ישאלי אחד שיסכים לכך?

 3. התגובה של דנינו:

  תנאי הכרחי לדו קיום יהודי-ערבי על אדמות יהודה ושומרון, אשר יצליח לשרוד, הוא השבת מושכות ההנהגה של ערביי יו"ש לידי ראשי המשפחות – חמולות המסורתיות, וניתוק הדיאלוג הנוכחי עם אסכולת תוניס, אשר מנותקים מהרחוב הערבי ביו"ש, וכל רצונם לשלוט, להתעשר, והנציח את העימות.

 4. התגובה של אופיר זקס:

  הצעה אחת מעשית – לא קראתי את כל התוכנית, אבל חשוב מאוד להתחיל כבר עכשיו בהקמת אוניברסטיאות בשטחי הרשות, (A ו-B), ולעודד פעילות חברתית דוג' ארץ שלום, לדיאלוג. וכמובן – לעודד פעילות כלכלית בין שתי האוכלוסייות, פעילות מעל לשולחן ולא עבודה בשוק שחור, גם בשביל הכנסות ממסים וגם בשביל זכויות העובדים.
  יישר כח!

 5. התגובה של אפרת רייטר:

  נראה לי טוב בתור פיתרון זמני, ושלב בהתנחלות שלנו בארץ.
  אין כאן פיתרון לבעיות של היישובים אשר הם בשטחים שרוב תושביהם ערבים. אין כאן פיתרון לבעיית הבידואים בנגב, או המסתננים מאפריקה. אבל לבטח זה טוב מהמצב הקיים.

 6. התגובה של אודי:

  אני מציע תוכנית אחרת. לדעתי כל מתווה הסדר אם אי פעם יהיה מבוסס על ארבעה עקרונות :

  א. החזרת חלק מהשטחים שנכבשו ב 67 עם פיצוי שטחים בסמוך לרצועה בנגב.
  ב. פיקוח ישראלי צבאי על קו הירדן.
  ג. חלוקת ירושלים.
  ד. אין שיבה אלא לשטחי המדינה.

  מכיוון שלא נראה שיהיה פתרון בעשורים הקרובים ישראל צריכה לשרטט לעצמה את השטח שתשמור, להשלים את הגדר בכל השטח שישאר שלה ולהגיד לפלשטינים :

  אתם רוצים שטחים חלופיים בנגב וחלק בירושלים תסיימו את הסכסוך ותוותרו על זכות השיבה. לנו יש זמן.

  כך יובהר לעולם וחשוב מכך לנו מה עומד כנגד מה, זכות השיבה מול שלום.

 7. התגובה של ליאת:

  ומה עם הר הבית?

 8. התגובה של ישי:

  דרישה בסיסית נוספת חייבת להגביל את מרחב הפעולה של מי שרוצה בהרס המדינה, ובמקביל עידוד ומתן זכויות לאוכלוסיה לא יהודית שרוצה לחיות איתנו בשלום.

  1. גירוש ושלילת אזרחות של מחבלים ומי שנתפס כתומך אקטיבי בטרור.
  2. השלטת החוק בכל מקום בארץ, בצפון, בנגב, ירושלים וביהודה ושומרון. מס הכנסה, חוקי בנייה, טיפול בפשיעה בדרך שתיצור הרתעה, ועוד.
  3. דאגה מוגברת לצרכי תושבים ערבים שהוכחו כאוהדים את המדינה (למשל מי שמשרת בשירות לאומי ועוד)
  4. בכל ישוב בתחומי ארץ ישראל צריכים להתנוסס דגלי ישראל בכל ימי השנה.

  במקביל צריך להגביר את המימון לחינוך יהודי בבתי ספר יהודיים, ובערכי הציונות בבתי ספר ערביים. ואכיפה לא מתפשרת של תכני הלימוד הבעייתים במסגרות החינוך הערבי.

  ישי

 9. התגובה של גד:

  קראתי את כל התוכנית ואני חייב לומר שהתאכזבתי. ציפיתי לפתרון עמוק יותר. אבל בעיקר הפריעו לי שתי נקודות מרכזיות שלא מסתדרות עם הניסיון שלנו עצמנו ובכלל עם השכל הישר.

  1- אי אפשר לאזרח בכח ובטח שלא לגרום ל"מתאזרחים החדשים" לעשות שירות לאומי שלא לדבר על צבא. את ערביי ארץ ישראל הקיימים אנחנו לא מצליחים לשלב אז את הפלסטינאים החולמים על מדינה משלהם נצליח? יש דוגמה נוספת שזה לא ניתן אנו רואים עם הדרוזים בגולן. כך שלהכניס עוד 50,000 תושבים עוינים למדינה בכדי שיהוו גייס חמישי. תודה אבל לא תודה.
  2- חיבור עזה למצריים זו דמגוגיה לשמה. אין אפשרות כזאת וגם אם היא קיימת זה אומר בהכרח שאנו "מחממים" את הגבול הדרומי שלנו ומחלישים את השלום עם מיצרים שהוא גם כך מט ליפול ונמצא בנקודת מבחן אמיתית.

 10. התגובה של יעקב:

  זה לא יביא שלום ולא יפתור שום דבר..
  אין שום פתרון לסכסוך זה.
  שום "מחווה" ושום סיפוח / עצמאות לא יזיזו דבר..

  חבל על הזמן

 11. התגובה של ליאת:

  סליחה אבל כל עוד אתם קוראים לערביי יהודה ושומרון בשם השקרי "פלסטינאים" אתם משתפים פעולה עם השקר הפלסטיני…
  יש רק עם אחד פה שיש לו הן זכויות משפטיות והן זכויות הסטוריות על ארץ ישראל וזה העם היהודי כמובן.

  מעבר לכך, אין פה שום עם אחר, אלא מהגרי עבודה מארצות ערב שמסביב שהבריטים עודדו את הגירתם בזמן שלטונם בארץ ישראל. לאורך כל שנות הגלות תמיד היה פה ישוב יהודי בערי הקודש ומעט ערבים. ולראיה מארק טווין שביקר כאן כתב שהארץ שוממה ועזובה, כמו שהבטיחו הנביאים. שום עם אחר לא הצליח להפריח את השממה כמו שהיהודים הצליחו.

  כאשר התחילו להגיע לכאן יהודים ציונים, התחילו לנהור לפה גם ערבים ככח עבודה זול והבריטים עודדו זאת והעלימו עין מהגירה ערבית, בעוד שהם מנעו עלייה יהודית ושלחו את היהודים בחזרה למחנות ההשמדה. כך נוצר רוב לא טבעי של ערבים לעומת יהודים שהשפיע על תוכנית החלוקה.

  אם יהודים היו יודעים את הזכויות המשפטיות שיש לנו על ארץ ישראל כל זה לא היה קורה. "הסכם יהודי ערבי" שעדיין תקף מבחינה משפטית בו לא נטען שקיים עם "פלסטינאי" ושהערבים מכירים בזכויות היהודים לעלות לארץ ישראל.

  "המנדט על פלשתינה" שעדיין תקף מבחינה משפטית – בו הבריטים מתחייבים לעזור ליהודים ואך ורק ליהודים לבנות בית לאומי לעם היהודים ב"פלשתינה" היא ארץ ישראל. הסכם שכאמור בריטניה הגדולה הפרה בשיטטיות וגרמה נזק לעלייה היהודית.

  אין פה שום סכסוך ישראלי-פלסטיני וזה שקר אחד גדול. ומי שטוען שיש פה סכסוך לא מבין איפה אנחנו חיים ומה ייעודנו פה. הבעיה נוצרת כאשר אנחנו לא מכירים ביהדות שלנו ובזכותנו על ארץ ישראל. זכות הסטורית, משפטית, לאומית, ערכית.
  הערבים נמצאים כאן רק כדי להזכיר לנו מאין באנו ולאן נלך. העניין היחידי שלהם איתנו זה עניין דתי. האיסלאם קורא לכל מי שאינו מוסלמי ככופר. הם בחיים לא יסכימו שיהודי ישלוט עליהם. הם קוראים ליהודי דימ'י = בן חסות. ובתור שכך הוא צריך לשלם מיסים כבדים לנותנו חסותו הערבים. אסור להאמין לאף מילה שלו ואין לו זכויות כמו לערבי. כך היה בארצות ערב וכך יהיה תמיד. מוחמד קרא לרצח היהודים והאיסלאם מאמין בג'יהאד = מלחמת חורמה ביהודים.

  אז עזבו אותנו עם השטויות של פתרונות. יש רק פתרון אחד – להכיר בהר הבית כצור מחצבתו של העם היהודי. ברגע שתהיה בעלות על הר הבית יפטרו כל הבעיות שלנו למול האויב הערבי.

  וכדי לסבר את האוזן, חילופי אוכלוסיה זה פתרון מצויין שהשתמשו בו בכל העולם. בין הודו לפקיסטן למשל הוחלפו 7 מליון פקיסטנים עם 8 מליון הודים והדבר עלה וכולם שיבחו את המהלך. רק בארץ ישראל אי אפשר להעביר מליון ערבים לארצות ערב (מהם הם באו). ויותר מכך, ארגון אונר"א מנציח את בעיית הפליטים בהגדירו פליט "פלסטיני" כמי שחי בארץ בין 1946-1948 הוא וצאצאיו!!! לעומת פליט בינלאומי שההגדרה שלו היא מי שחי (הוא ורק הוא) מאז ומקדם במקום מסויים ונאלץ לברוח בשל מלחמה.
  האו"ם קבע כללים אנטישמיים להעצמת הבעיה הערבית בארץ ישראל ואנחנו חושבים שיש פה סכסוך. אין פה סכסוך. יש פה רק דבר אחד = ארץ ישראל שייכת לעם היהודי בלבד!!!

  שבת שלום

 12. התגובה של אלחנן:

  "אצל היהודים,הנקודה העיקרית היא : שלטון כלשהו על לפחות חלק מארץ ישראל.
  "אצל הערבים,הנקודה העיקרית היא : שום שלטון יהודי בשום חלק של ארץ ישראל"
  (ארנסט בווין,שר המושבות הבריטי,ואנטישמי גדול)
  על איזה הסדר אפשר לדבר?
  ההסדר האפשרי היחידי הוא:
  סיפוח כל השטח ללא זכויות אזרח.
  השמדת כל גורם עויין.
  עידוד ליציאה מהארץ-יש מספיק מקומות בעולם המשוועים לידיים עובדות.
  פתרון בעיות הדיור בגוש דן על השטח המשוחרר.

 13. התגובה של מאיר רבינוביץ:

  לא מצאתי בשבעת הפרקים בתכנית המעניינת יש להדגיש,התייחסות חד-משמעית לירושלים המאוחדת ובראש וראשונה-השלטת ריבונות ישראלית מלאה(!!!) באגן הקדוש. בסוף-השבוע מתפרסם תחקיר מקיף ב"ידיעות",לא בדיוק עיתון בעל אוריינטציה "ימנית",על מחיקת כל שרידי הארכיאולוגיה היהודית בהר-בית ע"י כנופיות ה"ווקף". אם לא נשליט במיידית את הריבונות הישראלית בירושלים (כולל כמובן בירושלים רבתי),נאבד את הלב ובלי הלב הפועם, הגוף יכל להתקיים ???

 14. התגובה של נועה:

  אני שמחה לשמוע שיש עוד אנשים שמגבשים תוכניות ויש להם חזון, ורק על זה כל הכבוד.
  מסכימה עם קודמיי לגבי הבעייתיות של אזרוח בכפיה, והנחה שעזה תסתפח מאליה למצרים.
  בנוסף, אין התייחסות לשטחי A ו B. הייתי רוצה לשמוע בצורה מלאה מה דעתכם בנידון. זה נשמע כאילו יש ברקע חשיבה על מדינה פלסטינית וזה לא נאמר כדי לא להרחיק קוראים.
  אמנם, יש כאן רק מסמך עקרוני, אך הוא מאוד לקוני.
  אבל, כל אחד שמרים כפפה עם הצעה אקטיבית ולא רק שלילת האחר – תבוא עליו הברכה. מעניין, תודה.

 15. התגובה של BELLARAGAZZA:

  חזון אחרית הימים !!!
  לו היו הפלסטינים אכן מעוניינים בפשרות, מזמן לא היינו כאן. שום תוכנית שלא נציע תדחה על הסף…הם אפילו לא יעינו בה. ישנם אופטימיסטים מושבעים כאן שפשוט לא מבינים את שורש הבעיה.
  אני מוכנה לפקוח עיניכם.
  אנחנו כאן בגלל שיש ספר שנקרא קוראן. ובספר הזה (שהוא גנבה ספרותית וכול עו"ד מתחיל יכול להוכיח זאת) כתוב בפרוש…..כמצווה לכול מוסלמי טוב ומאמין…. "כשתפגשו יהודי ברחוב (יהודי צאצא של חזירים וקופים)…גם אם הוא מסתתר מאחרי העץ, מתחנן על חיו…אל תאמינו לו. מצווה עליכם להרוג אותו".
  לצערי, ספר ההסתה ה"אנטיהודי" (בכוונה כי גם הם משתייכים לעם השמי, כן השימוש במושג אנטישמי הוא משגה) אינו ניתן לערעור וכול מוסלמי מחויב לקבלו בלי יכולת לערער עליו כיוון שהוא דבר האל עצמו. הם אכן מאמינים שאלו דברי האלוהים עצמו, ללא שליח, הוא המצווה בעצמו ואין לערער על דבריו. לכן…כל מי שמאמין בפתרון הוא כסיל ואוויל. עד שהמוסלמים לא ישנו את נורמות החיים שלהם ואת אמונתם העיוורת בספר…במקום להאמין באדם…עד אז, אל תבנו עליהם…ההוראה הנוספת שלהם ממוחמד עצמו היא להעמיד פני נחמדים וטובים עד להשגת המטרה של חיסול כל הלא מוסלמים, או חיסול פיזי או חיסול אמונתם והעברתם לאיסלם. כי רק האיסלם היא הדת הנכונה.
  אז תעשו לי טובה ותפסיקו להאמין בפתרונות בזק…יצירתיים ככל שיהיו…הפתרון היחידי היא לקחת בכוח את שלנו ולשלוח אותם בחזרה למדינות המקור שלהם.
  בשארה עצמו ועוד מכובדים פלסטינים השמיעו בכל מידני הזדמנויות…בפני עיתונאים וקבל עם ועדה…כי הפלסטינים אינם עם שונה מהאומה הערבית כולה וכי הם צאצאי ערבים מדרום סוריה, לבנון, ירדן ומצרים. ההמצאה הפלסטינית היא להפוך את הקערה בה אנו היינו מעטים מול רבים ולהפוך אותם למעטים מולנו החזקים והם החלשים….
  נא לא להגיב מהשרוול לדברי האיוולת הזו, למדו את ההיסטוריה שלכם ושל המזרח התיכון בכדי להבין את עומק התרמית….שאנו צריכים לשלם ואנו נחלשים בגלל חוסר הידע שלנו.

 16. התגובה של גיא:

  אני מסכים עם 2.
  אין שום פתרון לסכסוך הזה כי הצד השני לא מעוניין בפתרון. יש שם אנשים שמיום הוולדם חולמים להרוג יהודים וזוהי כל מטרתם. מי שמנסה להגיע להסכם עם יצור כזה הוא חולה נפש.
  הדבר היחידי שצריך לעשות זה לחשוף את הפנים האמיתיות של הערבים והאיסלאם ולגרום לעולם כולו למאוס בהם ובחולי שלהם. ואז אולי אם יעמדו מולם בכל התוקף, אולי, הם יפסיקו להיות חיות צמאות דם ויזחלו חזרה למחילות שלהם ונוכל לשכון כאן בשקט.
  הדיבורים על הסכמים הם הם מה שמעוררים את הצמא של הפסיכים האלו ואת האמונה שלהם שיש לעולם המערבי סוף והם יביאו אותו.
  לא היה ולא יהיה שום סידור מולם שאינו סידור של יראה.
  מצטער.

 17. התגובה של יורם:

  הפתרון הקמת קנטונים כמו בשוויץ (קונפדרציה ערבית) לכל ערביי ארץ ישראל הכוונה לערביי יהודה ושומרון, ערביי הגליל, ערביי ואדי ערה, ערביי המשולש והבדואים בנגב. כל הערבים תחת שלטון ערבי וכל היהודים תחת שלטון יהודי. בלי "חילופי שטחים" ובלי "להזיז" אף אחד. הערבים בעלי תעודת הזהות הכחולה מוותרים עליה. מי שרוצה להמשיך להחזיק באזרחות ישראלית חייב(!) להישבע לה אמונים ולשרת את המדינה כחוק בשרות לאומי צבאי או אזרחי.
  הריבון על כל הארץ בין הים לירדן יהיו היהודים הריבון בקנטונים יהיו הערבים.
  ממשל עצמי ערבי בכל קנטון וקנטון. ממשל ערבי מרכזי אחד שמאגד את כל הקנטונים. בלי זכות השיבה, בלי צבא ובלי ירושלים בלי טרור. מי שייתפס בטרור (יהודי או ערבי) ילך לכלא ל-25 שנים מינימום.
  כל פיתרון אחר יהיה תחילת הסוף של מדינת ישראל בארץ ישראל.

 18. התגובה של מאיר גולדמינץ:

  התוכנית היא בזיון לתהליך שיבת ציון!
  מי נתן לנו את הזכות לוותר על משהו מארץ ישראל?!
  כמו שלשמאל אין רשות לוותר, כך גם לנו אין רשות לוותר!
  חבל שעל תוכנית ארורה שכזו, חתומים אנשים שאמורים להיות נאמנים לברית שכרת הקב"ה עם עם ישראל על ארץ ישראל.
  אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, ואם אשכחך ארץ ישראל השלמה, אשכח את ציונותי.

 19. התגובה של מאיר גולדמינץ:

  האם ההבדל בין הימין לשמאל הוא רק בכמות, או גם במהות?

  תוכנית כזו, מתאימה לשמאל "המתון" שמוכן לסגת מחלק מה"שטחים" למען השלום.
  חשבתי שמועצת יש"ע עניינה ארץ ישראל השלמה.
  האם טעיתי?

 20. התגובה של זאב:

  שמחתי מאד על היוזמה. ישר כח.
  התעצבתי מאד מהתגובות פה, שחלקן הגדול מראה על חוסר בשלות שעדיין יש בציבור ׳שלנו׳.

 21. התגובה של זאב:

  נב אם כץ תומך, מה קורה עם הרכבת לאריאל??

 22. התגובה של דור:

  אני חושב שזו התכנית הכי הגיוניות ועם כמה שפחות נזקים לשני הצדדים כי בעצם הכל ישאר כמו שהוא והשטחים האלה פשוט יסופחו למדינה….

 23. התגובה של שלומי:

  יישר כח על היוזמה.
  אני מציע במקום לאזרח אוטומטית את כולם. לתת פרק זמן של משהו כמו שלושה חודשים בו ניתן להגיש בקשה לאזרחות. במידה ולא תוגש לא תתקבל בהמשך. וכך גם למנוע ממחבלים, עברינים וכד, לקבל אזרחות ישראלית. כמובן להחתים על מסמך נאמנות למדינה.

 24. התגובה של ערן רוטשטין:

  לפיגלין יש פתרון הרבה יותר פשוט .
  אבל הכי חשוב אנחנו לא חיבים שום דבר לאף אחד בטח לא לקולינליסטים עלובי נפש!

 25. התגובה של יצחק:

  הפתרון היחידי הוא האופציה הירדנית דהיינו מאחר והפלשתינים מהווים 73% מאזרחי ירדן זו למעשה המדינה שלהם המלך הירדני יפול בשלש זה או אחר ואז הפלשתינים ישתלטו על המדינה הירדנית וזו תיקרא פלשתין.הערבים הגרים ביו"ש יצביעו לפרלמנט הפלשתיני / ירדני והם יהיו אזרחי ירדן. השליטה הבטחונית בכל שטחי יו"ש תהיה בידי ישראל.מערכת החינוך והביוב יהיו בידי ירדן וההכנסות ממיסים יחולקו בין ישראל לירדנים. שום כלי נשק לא יהיה בידי אזרחי ירדן שיגורו ביו"ש.לא תהיה הגירת ערבים ליו"ש , אלא באישור ישראל.זו היתה תוכניתו של שרון לפני שהוא הסתבך עם האי היווני

 26. התגובה של ערן רוטשטין:

  אנחנו לא חייבים שום דבר לאף אחד בטח לא לקולניליסטים עלובי נפש .
  סך הכול צירך לעודד הגירה של ערבים חזרה לארצות שלהם לפטור את בעית הפליטים ולהעיף לכול הרוחות את כל כול מי שרוצה להשמיד אותנו

 27. התגובה של אלדו:

  בס"ד

  אני בעד התוכנית ונגדה .
  דבר ראשון אני בעד כל שטח שניתן לספח למדינה זה טוב , עדיין מכל התוכנית הזאת לא קיבלתי תשובה מה קורה עם חברון קריית ארבע ומערת המכפלה , מה קורה עם קבר יוסף , ולמה צריך לאזרח 50 אלף ערבים למדינה על הקיימים . עד כאן אני בעד התוכנית .
  מכאן אני נגד לוותר על כל חלק מארץ ישראל כולל עבר הירדן המזרחי והרי הגלעד והחורן שבסוריה כיום בחלק מהמקומות יש לנו אפילו טאבו על הקרקעות מימי התורכים . לא לדרוש אותם ניחא אבל לוותר ? אין לנו זכות כיהודים בדור הזה כלפי הדורות שקדמו והדורות שיבואו .
  אבל אם זה או זה או מדינה פלשתינית ביהודה ושומרון חלילה אז ברור שאני בוחר ותומך בתוכנית אבל זה לא אומר שהסכסוך יפסק אני ובניי ונכדי שיבואו וצאצאיי לא ננוח ולא נשקוט עד שכל ארץ ישראל תחזור לידי העם היהודי .
  נפתלי עד שיספחו את שטחי c צריך להיאחז ולפתח שם התיישבות מחודשת ולהגדיל את הקיימת . אני מציע למועצות המקומיות לערוך תוכנית של קרקע במחיר 0 לזוגות צעירים ולמשפחות עד 3-4 ילדים שיבנו שם את ביתם צמוד קרקע עם שטח חצר כמה שיותר רחבה , האסון שלנו כיהודים שהחלטנו לבנות לגובה במקום לשטח .

 28. התגובה של מתנחל שפוי:

  התכנית מתיימרת להיות מעשית ורובה אכן נראה מעשי.
  יש כמה נקודות בולטות שצריכות התייחסות:
  א. מובלעות יהודיות – כדי לאפשר רצף תנועה לערבים יהיה הכרח לפנות מעט ישובים (כרמי צור, בית חג"י, עתניאל וכד'). זה כואב מאד אבל המעשיות של התכנית תלויה בכך.
  ב. מובלעות ערביות – מה קורה עם קלקיליה ויריחו (הם לא נספרו כמועמדות לסיפוח) אבל איך אפשר לתת רצף תנועה מהן?
  ג. ישנם נקודות יישוב שמצריכות התייחסות מיוחדת. לדוגמא היישוב היהודי בחברון ומערת המכפלה (לא יעלה על הדעת לפנותם, אך הם נמצאים עמוק בלב אוכלוסיה ערבית).

  יישר כח על נטילת היוזמה והצגת התכנית לביקורת הציבור.

  נ.ב. גם אני מאמין שהפתרון האמיתי יכלול שליטה יהודית מלאה ובלעדית על כל עבר הירדן המערבי והקמת מדינה פלסטינית בירדן, אבל עד שנגיע למצב מדיני שיאפשר זאת (זה לא מעשי כרגע) תכנית כדוגמת זו היא כורח השעה (זוכרים את "תן לי יבנה וחכמיה"?).

 29. התגובה של יעקב:

  בס"ד
  הסדר זה יש לבצע כפעולה חד צדדית
  אם ההסדר לא יצליח ישנה אפשרות של מלחמה וגרוש כל הערבים כפי שנעשה במלחמת יום העצמאות

 30. התגובה של בן:

  התוכנית הזאת היא האפרטהייד בהתגלמותו.
  הרי מה עשתה ממשלת דרום אפריקה? הקימה בנטוסטנים, "מדינות" חצי אוטונומיות בתוך דרום אפריקה, כדי להימנע מלאזרח את כל השחורים. העולם לא הכיר בזה לפני אז ולא יסכים לזה היום.
  התוכנית הזאת רק תצמצם את ההבדלים ביננו לדרום אפריקה ותקשה עלינו להילחם בדה-לגיטימציה.

 31. התגובה של אורי ב.:

  לאנשי ישראל שלי, שלום רב.
  קראתי בעניין את תכניתו של נפתלי בנט. ראשית, יש להעריך את בנט על התכנית הברורה ועל כך שאתם עמלים על קידומה. אני אישית מסכים עם אופי התכנית – סיפוח גושי התיישבות, ואט-אט חבירה של שאר השטח אלינו. אבל, אני חושב ששתי נקודות צריכים לקחת בחשבון:
  א. אנחנו, כפי שכבר ציינו רבים, רוצים את כל יהודה ושומרון אצלנו. נכון, זה ממש לא פשוט, אבל צריך לחשוב איך מסתדרים עם זה. טרנספר היא מילה גסה באיזרונו, אבל הידוד הגירה נשמע יותר נחמד. זה נראה לי פתרון טוב (גם ככה אלפים רבים עוזבים).
  ב. זו הנקודה העיקרית שבגללה הטרחתי את מי שקורא את התגובה לקרוא אותה – אני ממש לא מבין את דרך המאבק של התכנית בטענות האפרטהייד נגדנו. ברור שאין אנו עושים אפרטהייד בערבים – זו מעולם לא הייתה מדינתם (ירדן, ששלטה פה לפני זה, לא זכתה לאישור על הסיפוח מאף מדינה בעולם מלבד בריטניה ועוד אחת ששכחתי את שמה – כך שכבשנו אדמה ללא בעלות, שאף ירדן ויתרה לאחר מכן עליה), ואנו נלחמים בטרור. שני נימוקים אלו אמורים להספיק, ואם הם לא מספיקים (הסברה לא מוצלחת מצד אחד, תעמולה ארסית ופראית מצד שני) למה שמעבר חופשי שלהם או סיפוח יועיל למישהו?! באופן מסורתי, ערבים נוהגים לקחת כמובן מאליו את מה שהם מקבלים ולרצות עוד, ואין בכך שום ערך לתדמית הבין לאומית שלנו, מלבד אצל המשוכנעים (עיין ערך רצועת עזה והגירוש מגוש קטיף, שמאוד שיפרו את תדמיתנו בעולם). על כן, אני חושב שהדרך להתמודד עם האפרטהייד הוא הסברה מסיבית (כדוגמת הספר שמוציאים אלן דרשוביץ והרב של דרום אפריקה), ופעילות במסגרת המגבלות המשפטיות הקיימות. אבל אין צורך לוותר על דברים בגלל ספק…

  בברכת שלחו עוד מיילים מעניינים –
  אורי.

 32. התגובה של נעם:

  לא הבנתי מה בדיוק התוכנית שלכם לחופש תנועה ללא מחסומים וחיילים. איך זה אפשרי עם שמירה על הביטחון בלי ליצור מערכת כבישים נפרדת (וגם עם ליצור אחת כזו)? במיוחד בהתחשב בזה שאחד העקרונות הוא שהשליטה הבטחונית תישאר של צה"ל. אז אשמח אם תפרטו על מה חשבתם בפועל כשכתבתם את העיקרון השלישי, כי אם באמת יש לכם תוכנית ריאלית שתהפוך חופש תנועה לאפשרי בלי ירידה דרסטית ברמת הביטחון זה באמת יקל עלינו בהרבה בחינות.
  סחטין עליכם!

 33. התגובה של דניאל:

  על הנייר הכל יפה אך לצערי ההנהגה הפלסטינאית לא תסכים לסעיפים מספר 1 2 ו4. ההנהגה הפלסטינאית תוותר על זכות השיבה אך ורק אם יחתם הסכם עם מדינות ערב אשר בו יתחיבו לשלב את הפליטים הפלסטינאים במדינותייהם(בלבד). בנוסף הסכם חד צדדי באשר לסיפוח שטחי C רק יחזק את התעמולה השיקרית בנוגע למדיניות ה"אפרטהייד" ולכן סיפוח שטחי C חייב להתקבל בדך דמוקרטית על ידי משעל עם, ובכך לא יטען שישראל עושה צעדים לא דמוקרטים ולא חוקים בשטחי יהודה ושומרון.

 34. התגובה של אודי ב:

  תוכנית חיובית ויתרונה הגדול בכך שבגדול יכולה להיות גם חד- צדדית (חוסכת כאבי ראש ומקלות בגלגלים שבסופם אתה לא מזהה את התוכנית המקורית…)עדיין זקוקה לשלב ב איך מחזירים לידינו את השליטה בשטחי A,B . בכל אופן ניתן ליישם אותה כשלב א'.ההתיחסות לערבים צריכה להיות חיובית ומאפשרת חופשיות, אך גם לכלול ענישה קולקטיבית משמעותית לכפר או שכונה שמוציאים מתוכם מחבלים, כדוגמת מחיקת מבנים (ללא תושביהם..)נשמע מוכר מאיפשהוא? סימן שאין זה הזוי!!!

 35. התגובה של ד"ר שלום פליסר:

  אפילו במדע מדוייק, כמו מתמטיקה, יש בעיות שפתרונן מסתכם במילים: "אין פיתרון"…! במאבק הזה ינצח רק מי שיאמין בצידקת-דרכו וייאבק עליה… לשואלים: "עד מתי נחיה על חרבנו?" – יש תשובה אחת: "אינכם חייבים לחיות! אך אם אתם רוצים בכל זאת – תיאלצו להילחם על חייכם…!" הרי גם מי שהושלך ללב-ים יכול לשאול: "עד מתי אצטרך לשחות?" גם שם, התשובה תהא: "אל תשחה! טבע במים כאוות-נפשך. אך דע לך, שכל עוד אתה שוחה – אתה חי…!". ידוע, עפ"י חז"ל: "גם חיי-שעה קרויים חיים". גם אם (חס ושלום) מדינת ישראל אינה מובטחת לנו לעולמים – עלינו להילחם על קיומנו בכל רגע נתון, כי כל דור ששורד ומתקיים הוא ניצחון על המזימה המרושעת למחוק אותנו מהעולם… והכל, כמובן, בעזרת-השם! כל-עוד לא הרפו הערבים ממזימתם – חל עלינו הצו האלוקי של: "לא תחנם!".
  הנחש הקדמון קולל ב"הוא ישופך ראש – ואתה תשופנו עקב" (בראשית ג' 15). לפיכך, כאשר יש לנו עימות עם מאורת-ציפעונים-ערבית – עלינו לזכור: "אם לא תשופנו ראש – הוא ישופך עקב!". אין מתנות-חינם!!!

 36. התגובה של ספי הוכמן:

  כמה הערות לשיפור התכנית: התניית האזרוח של 50 אלף ערביי שטחי c בהצהרת אמונים למדינת ישראל כמדינת העם היהודי. מי שיפעל בניגוד להצהרתו אזרחותו תישלל. אז החוק הזה יש להחיל לא רק על ערביי יו"ש אלא גם על ערביי ישראל. כך נמנע כל סיכוי למדינה דו לאומית ולא נצטרך לאזרח ערבים נוספים. אין שום סיבה שמי שלא מקבל את עיקרון המדינה היהודית ייהנה מזכויות אזרח.צריך לחבר את התכנית יחד עם הרעיון של ליברמן- בלי נאמנות אין אזרחות. מה אתם אומרים?

 37. התגובה של ארנון:

  לליאת (11): קצת צניעות וניסיון להבין את הצד השני, ופחות אתנוצנטריות ויוהרה, ודאי יועילו גם הם. וגם הצצה אל מעבר לכתף: בדר' אפריקה היו אלה "הציונים" הבורים והבריטים שהגיעו ליישב את המדינה, שהייתה שוממה, עם מיעוט שחור ופרימיטיבי. אחר שהפליאו לפתח אותה, משכו לתוכה מיליוני "מהגרי עבודה" שחורים מהמדינות השכנות. את הסוף את יודעת. את הנרטיב שלך יקנו ברצון אנשי הימין הקיצוני (דניאלה וייס מדברת ברצינות על הפרת והחידקל), אבל אומות העולם – קצת פחות. עכשיו תשיבי: מי שם עליהם בכלל. נכון? ובכן, אני שם! ורעיון ההשתלטות על הר הבית, כפתרון סופי, נראה לקוח מספרי חסמב"ה.

 38. התגובה של יקי:

  בנתונים הקיימים התכנית טובה ולו כטקטיקת הצעה , מימלא ההנהגה של הערבים לא תקבל אותה אבל יש לה יתרון שלפחות הצענו ועשינו צעדים משמעותיים.
  הקשר האנושי עם ערביי האזור חשוב מאד – ראה המצע של "ארץ שלום" בהצלחה

 39. התגובה של משה חסדאי:

  שלום וברכה לנפתלי בנט ולישראל שלי, ויישר כוחכם על המאמץ לפתור את הקונפליקט הערבי ישראלי, בניסיון להציג תכנית הרגעה. לצערי, עדיין לא נפל לכם האסימון. ולכן, אתם מעכבים את התובנה בקרב אלה הבאים עימכם במגע. הערבים אינם מעוניינים בתכנית להרגעה לא בתכנית לשלום. זוהי מלחמת דת ומלחמת תרבויות עד לנצחונה של נאורות על ברבריות. תכניתכם היא שוב זריית חול בעיני הציבור. קראו את ד"ר ואפה סולטן, בראיונות שנערכו עימה, ובספרה החדש 'אלוהים ששונא'. קראו את ד"ר דניאל פייפס. קראו את הכתוב באתר הפלסטיני עצמו: PALESTINEREMEMBERED. אנחנו בעיצומו של ג'יהאד נגד המערב ובכללו נגד ישראל. מה שאפשר לשאוף אליו זמנית בלבד, הינו דו קיום הרתעתי, עד לסיום מלחמת העולם השלישית. כך מכנים מומחי המודיעין את מצבנו בעולם. כל דיבור אחר הינו החלשת הכוחות הלוחמים נגד האיסלאם בתצורתו הקיימת, שגם מוסלמים רבים מעוניינים להיפטר מפרשנותו הסונית והשיעית הלוחמנית והרדיקלית. זוהי מלחמה ובה הבהירות בקרב לוחמי האור היא ערובה לניצחון. התפכחות היא שם ספרו של דן מרגלית. תלמדו ממנו.

 40. התגובה של אילני:
 41. התגובה של כפיר אדם:

  א. הערבים והיהודים באויש״ לא שונאים אחד את השני. זה רעיון של פוליטיקאים.
  ב.ישלהשקיע ביצירת מקומות עובדה בהתנחלויות בכדי להביא להגדלת מספר התושבים שם.
  ג. לא חשוב מה הערבים, חשוב מה היהודים יעשו( קדימה ביתר)

 42. התגובה של Seb:

  Thie so called "solution" addresses
  only Israeli needs
  I could not find one item where the needs
  of the palestinians is addressed
  .
  This is a typical Israeli approach
  which is the root of the problem
  :
  No ability to understand and accomodate
  the other side
  .
  Israeli arrogance

 43. התגובה של אביה צעירי:

  זה מה שקורה כשלאנשים אין פתרונות אמתיים והם לא רוצים להישמע "פנאטים" ו"כהניסטים"..

  מתי תבינו שאין ובחיים לא יהיה דו-קיום?!?
  הפיתרון היחידי- ערבים החוצה!!!

 44. התגובה של אביה צעירי:

  חוץ מזה, שגם אם נניח שכן יש יכולת למצב של דו קיום– זה יהיה יותר גרוע, כי כבר עכשיו אלפי יהודיות מתאסלמות כל שנה, אז מה יהיה כשנהיה "חברים" שלהם?!
  לא אכפת לכן מבנות יהודיות שמאבדות את זהותן היהודית? מילדים יהודים שחיים כמו מוסלמים?!
  ומהתבוללות והיטמעות של העם היהודי??
  בשנת ‎1967 אמרה גולדה מאיר: כל הנישא נישואי תערובת מצטרף לששת המיליונים.

  "וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם–וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם–עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ" (במדבר ל"ג, נ"ה)

  הערבים לא יניחו לנו כל עוד אנחנו נאחזים בחלק מא"י שהם מאמינים (ואפשר וצריך להבין אותם!) שכולה שייכת להם. לא יעזור שום וויתור קטן או משהו בסגנון..

  יש לנו מצווה מהתורה להוריש את יושבי הארץ.
  אסור לגוי שהוא לא גר תושב לגור פה.
  הערבים הם לא גרי תושב ולא זכאים לקבל מעמד כזה (אולי חוץ מכמה בודדים).

  צריך לומר את האמת בלי להתפשר או לפחד מ"מה יאמרו הגויים" או אלה ששואפים להיות כמו הגויים..!!

 45. התגובה של טליה:

  קראתי מאמר מעניין כאן
  http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/5344

 46. התגובה של טליה:

  חשוב לדעת מה העם הלפסטינאי רוצה והם תוכנית של ישראל שלי מתאימה למה שהם מבקשים http://www.facebook.com/pages/Tent-No-1948/145119862236730?sk=info

 47. התגובה של חיים:

  היו הרבה תוכניות :אוגנדה , ספר לבן כזה או אחר תכנית החלוקה , או טנט קיסינג'ר ,מפת הדרכים , אוטונומיה , אופציה ירדנית , צודק ובר קימא ,בלה בלה בלה … אבל היו גם הרבה דברים שהתחוללו בפועל : מלחמת השחרור ,ששת הימים , יום כפור מסירת סיני , ימית , גוש קטיף עובדות לחוד ורעיונות לחוד , יש מנהיג לבירה , אל תשכחו

 48. התגובה של אבישי:

  מסכים לכיוון – התוכנית היא צעד ענק בכיוון הנכון של אחדות בעם ,לדעתי יהיה לה רוב מוחץ בעם.
  השאלה היא איך הופכים את העניין לישים מבחינה פוליטית – כי שם -בכנסת- מתקבלות ההחלטות.
  הכוונה היא שעל מנת שזה יתפוס , המפלגות צריכות לאמץ את התוכנית .
  אולי צריך להתאים מספר חלקים בתוכנית על מנת שיהיה לה רוב בכנסת.
  לדעתי ראש הממשלה הנוכחי לא אמיץ מספיק לבצע תוכניות כאלו אלא אם כן העם יהיה מאחריו מצדדיו ומלפניו.
  ולכן הפעילות צריכה להיות גם ציבורית .
  אולי צריך לצרף לצוות שדוחף את התוכנית גם אנשים שיודעים להפוך תוכניות כאלו לנחלת הכלל.

 49. התגובה של בועז נצר:

  הרצון לספק תכנית מעשית מעבירה אותנו על דעתנו! לצערי אין פתרון ו/או תכנית אשר תתקבל על דעת הפליטים הערבים החיים ביהודה שומרון, מלבד להוציא את העם היהודי מארץ ישראל. כל ניסיון שלנו למצוא פתרון הוא רק הוכחה לכך שאנו מוכנים לוותר בשביל שיהיה שלום באזור תוך ניסיון לרצות את הערבים על מנת שיקבלו אותנו באזור. ובכן אין סיכוי!!!
  אין סיכוי שהערבים יקבלו את התכניות שלנו אלה כאחד מהשלבים בדרך ליציאה שלנו מהאזור!
  אין סיכוי שהערבים יקבלו אותנו כמדינה יהודית באזור!
  אין סיכוי שערביי ישראל לא ימשיכו לחתור תחת השלטון הישראלי למען הסדרים נוספים לחיזוק מעמדם אשר יפגע בנו כמדינה יהודית מה שבהכרח יביא את מדינת ישראל להיות מדינה דו לאומית.
  במקום לשבור את הראש תנו לערבים להכין תכנית אשר בראש ובראשונה תהיה מוסכמת עליהם ועל כל ארגוניהם ולאחר מכן אני תקווה כי תבינו אחיי היקרים כי אין סיכוי שנחייה ביחד והפתרון האמתי הוא טרנספר או בהסכמה או במלחמה.

 50. התגובה של אביק בר-און:

  הכל טוב ויפה, אבל האם אותם 50,000 תןשבים ערבים ישבו בשקט ויקבלו את האזרחות הישראלית. אני בספק. רק טרנספר !

 51. התגובה של ינון:

  תודה נפתלי ותודה לכולם על התגובות המאוד מחכימות.
  גם לי אין הרבה מה להוסיף, ורק רציתי לבוא ולחזק את האמונה והביטחון שלנו כבניו של הקב"ה שבסופו של דבר הוא זה שתוקע בשופר גדול לקבץ נידחנו והוא זה שרוצה שננחל את הארץ הזאת לכל גבולותיה ומרחביה, והוא זה שבחר בנו מכל העמים להיות אור לגויים ונתן לנו תורה ונביאים שידריכו אותנו לכך.
  במיוחד עכשיו בתקופת פורים זה הזמן הנכון ביותר להתחזק בביטחון בבורא עולם שמשגיח עלינו כל הזמן ועל הארץ הזאת. ה' אוהב את כל מי שמנסה מלמטה לפעול עימו בהגשמת המטרה של חזרת עם ישראל לכל מרחבי ארצו, ועל כן תבוא על כולכם ברכת טוב מהשמיים. רק חשוב תמיד לזכור את המטרה הגדולה ולא להתייאש מהתפקיד הגדול שלנו גם אם לא ברור לנו איך ניישם אותו בזמננו הלכה למעשה.
  חזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו!

 52. התגובה של יהושע:

  אני ממש בעד.
  כמובן צריך להזהר שלא "מתוך הן ישמע לאו" ויובן שויתרנו סופית על A+B. לכן אולי הדרך הנכונה היא סיפוח ראשוני של אזורים נרחבים עיקריים (הבקעה,גושאריאל, גוש עציון) ולהשאיר ישובים יהודיים גם בשטח שאיננן מסופח.
  אם רוצים לקדם את התוכנית למעשה, צריך כנראה:
  לתרגם אותה במהירות לאנגלית-צרפתית-רוסית, ולהפיץ אותה גם לכלל האוכלוסייה ובפרט ליהודי התפוצות על השפעתם במדינותיהם (לנצל את תקופת הבחירות בארה"ב! אולי איזה מועמד יביע תמיכה…).
  (אולי גם יהיה טובלתרגם אותה לערבית ולהפיץ בשטח!!)
  לבוא איתה לרב עובדיה. אם ש"ס תתמוך בה זה קלף חזק מאד.
  למצוא גנרלים במיל שיתמכו או לפחות לא ישללו.

 53. התגובה של יובל כאהן:

  לשנות את שם היזמה.
  יזמה טובה וחשובה ככל שתהיה, לא תעבור לעולם אם היא תופץ כיזמת נפתלי בנט. לא הפוליטיקאים ירצו לקדם אותה, ולא הציבור שלא מכיר בהכרח את נפתלי (אם כי ברור לי כי הכוונה היתה שדרך היזמה יכירו איש יקר זה).
  אם רוצים לקדם יזמה ברמה לאומית צריך לפעול כמו שפעלו יוזמי הצעת ז'נבה. הם לא קראו לה על שמם, אלא יצרו אותה כאופציה כללית ואפילו הביאו לה שותפים פלסטינאים (איזוטריים ככל שהיו…). אני ממליץ כמו ביזמת ז'נבה, להקים ארגון סביב היוזמה. הארגון צריך להתבסס על כמה שיותר אישי ציבור מימין ומשמאל. צריך לקרוא לה 'היזמה הישראלית' וכך למתג את הארגון.
  כל טוב ובהצלחה.

 54. התגובה של עופר שלו:

  נו? ואיפה ההגינות? איפה הצדק? זה שזאת תכנית מעשית הופך אותה לתכנית הוגנת וצודקת? האם יהיה מצב שבו לא יהיו אנשים ששווים יותר ואנשים ששווים פחות? מדוע תושבי בית אל יהיו אזרחים של מדינה בעוד שתושבי רמאללה יהיו תושבים של אוטונומיה? מדוע ישראל תקבע עבור תושבי רמאללה מי יחיה ברמאללה ומי לא ("אף פליט פלסטיני לא נכנס ליהודה ושומרון")? מדוע העובדה שהעולם לא מכיר בסיפוח הכותל אחרי 45 שנים לא גורמת לכם לחשוב שגם בעוד 45 שנים העולם לא יכיר בסיפוח הזה?

 55. התגובה של עמית יצחק:

  בס"ד

  שלום נפתלי בנט נ"י
  האמת אני מביע התנגדות נחרצת לתוכנית הזאת!!!!!!!!!!!! זה איסור חמור מן התורה למכור את ארץ ישראל עבור מצווה דמיונית להשיג שקט וביטחון שרק ה' יכול להביא לבני אדם שקט ושלום לא שום פתרון ותוכנית וממשלה של בשר ודם כלום!!
  אם באמת תבקשו מאלוקים באמת פתרון אמיתי וטהור וקדום שאנו מבקשים מלכות בית דוד אז באמת המשיח יבוא מהר ממה שאתם חושבים. עד מתי פוסחים על שני סעיפים ופונים לאלילים כמו דמוקקרטיה וזכויות הפרט לערבים פראי אדם שאי אפשר לשנות את טבעם ככתוב בתורה "ישמעאל פרא אדם" ואין אפשרות לשני עמים שיחיו ביחד זה דמיוני ומסוכן אתם לא רואים מה מתרחש במזרח התיכון האיסלאם החזק שמתנגד לשלום דמיוני משתלט על רוב מדינות ואין מצב בחיים לפתרון רק גירוש לערבים השמדתם, תאמינו אתם יכולים בסופו לשנות את ההיסטוריה שארץ ישראל שלימה נקייה מאוייבים וכופרים מנהר מצריים עד נהר הגדול פרת שהבטיח לנו ה' יתברך זה כבר קורה בקרוב,
  פתרון או יוזמה זרה לא עפ"H תורה הקדושה זה ייאוש וכפירה אם כך יש קבצוה בתוכנו שנקרא "ימין המיואש"-מתכון בטוח לשמאלנות חדשה רח"ל

 56. התגובה של אליהו:

  קודם כל אני מצדיע לליאת מתגובה 11 חזקי ואמצי!!!

  נפתלי כל ויתור לערבים גרר לחצים ותביעות נוספות, מבחינתם דין עזה כדין תל אביב (שיח מוניס). כך שההצעה שלך היא אינה ברת ביצוע בדיוק כמו שבקרב הימנעות שלך מלחסל את האוייב תביא בהכרח להשמדתך…

  ולכן הפתרון הוא טרנספר ערביי יו"ש הם ירדנים וערביי עזה הם מצריים, אז פשוט צריך להחזיר אותם למדינתם… ונכון האו"ם יזדעק ויופעלו לחצים, אבל חייבים לזכור שאותו העולם בדיוק לא הפציץ את מחנות ההשמדה באירופה ולא הזדעק כשב 1967 נאצר ניסה להשמיד את היהודים ולזרוק אותם לים, אז העולם יצעק כמה שנים שיצעק…
  אבל החיים ממשיכים ואנחנו נחייה בביטחון ובלי ערבים

 57. התגובה של אריאל א.:

  אמנם אני אדם קטן, אך בקשת את תגובות הציבור, ולכן אשתדל להביע דעתי, היכן שיש לי הערות/הארות:

  בסעיף 2. חלקת אזרחות ל50000 תושבים ערבים ללא כל התניה, לעניות דעתי יש להתנות אותה (ובאותה מידה כל אזרחות ישראלית) בנאמנות למדינה (ופה יש לדון מה ייחשב לנאמנות).

  בסעיף 3 כתוב רצף תחבורתי לכל נקודה ביו"ש ללא מחסומים, האם כלול בתוכו גם גושי ההתיישבות ויישובים יהודיים שאינם בתוך גושים אלו? לעניות דעתי יש אמנם לתת להם רצף תחבורתי, אך כן כמערכת נפרדת שלא תעבור דרך יישובים יהודיים, כדי לגשת ליישוב יהודי יהיה עליהם לעבור בידוק.
  אין כאן מקום להתחשב בלחץ הומניטרי כיון שיש כאן שיקול בטחוני. כשם שאין שום לחץ הומניטרי על טרמינלים בעולם המבצעים בדיקה של הבאים בשעריהם.

  בסעיף 4 כתוב: "מצער שגם נתניהו בנאום בר-אילן קיבל את הרעיון שפליטים פלסטינים ייקלטו בשטחי המדינה הפלסטינית."
  למיטב ידיעתי, אין שום מדינה פלשתינאית. על כן יש לתקן את הנוסח הכתוב שם ל"רשות" או "אוטונומיה" וכד'.

  סעיף 5: אמנם תהיה אוטונומיה, אך היא תהיה תחת פיקוח, כשם שיש אוטונומיה חלקית לחרדים במאה שערים, לדרוזים בישוביהם ולנוצרים במקומות נוספים בארץ. כמובן שצה"ל יהיה אחראי לבטחון המדינה (ובכללה גם האוטונמיה הנ"ל) ולכן בסמכותו להיכנס אליה ולצאת ממנה כרצונו.

  סעיף 7 מעולה, אפשר להוסיף גם שיפור תנאי הביוב בכפרים והפסקת הזרמתם ללא פיקוח, הקמת מכוני טיהור מתקדמים ביו"ש.

  ככלל זוהי הצעה די טובה ואף מעשית, לדעתי, אך יש לזכור (כפי שכבר נכתב באחת התגובות) שאין לנו לדאוג או להתחשב במה יעשו או יגידו הערבים הגרים ביו"ש, אנו צריכים לקום ולהחליט, אנו צריכים לקום ולעשות.

  זו לא חכמה לשלול רעיון, החכמה לתת אלטרנטיבה.

  הערות אגב למגיבים:
  אין בעיה ע"פ היהדות שיגורו ערבים בישראל, ובודאי שאין שום מקור יהודי להשמיד את כל 350 מיליון יצירי כפיו של הקב"ה. תפקידו של ישראל הוא להאיר בעולם, (להיות אור לגויים), לא להכחיד את שאר העמים.
  אמנם אנחנו בעלי הבית, והם אורחים, אך מאבותינו למדנו הכנסת אורחים מהי (גם של עובדי ע"ז המשתחווים לעפר רגליהם).

  בנוסף, נכתב פה כי באסלאם יש ציווי להרוג יהודים. זוהי טעות מוחלטת, בקוראן כתוב כי יש לאפשר ליהודים לחיות, יש להרוג רק את מי שמוגדר כ"כופר". רצח היהודים לא נובע מדת האסלאם המקורית, הקישור לדת הוא רעיון חדש יחסית שגבר מאז הקמת מדינת ישראל (לפני כן מצאו סיבות אחרות לפגוע ביהודים).

  ודאי הוא שיש מושל לבירה, אך הוא הטיל עלינו את חובת המעשה. אנו מחוייבים לפעול בעולם, לא לחכות שהקב"ה ייסדר את הכל (או בלעז, לעשות "השתדלות" – במלעיל).
  או כמו הוורט: "רבות מחשבות בלב איש" אך "עצת ה' היא: תקום!". תפסיק לחשוב, קום עשה!

  יישר כח

 58. התגובה של נועה א.:

  הלוואי ויישמעו קולות שפויים נוספים שיביאו למעשיות של היוזמה הזו. ולגבי המגיבים שטענו שלפלסטינאים באיזורים שמציעים לספח אין אינטרס לשרת את מדינת ישראל- אין טעות גדולה מזו. אם אכן נשפר תשתיות וכו' בוודאי שהם יעדיפו שלטון שמכיר בזכויותיהם (אך גם בחובותיהם) על שלטון טרור.
  מה שכן- כן צריך לחשוב על פתרונות במקרה של מחבלים ופעילי טרור הנמצאים בתוך השטח המסופח. אי אפשר לספח אלינו פעילי טרור שיקבלו תעודת זהות כחולה…

 59. התגובה של אלון:

  שאלת מליון הדולר איך לשכנע את ביבי,או אם ביבי מספיק נועז
  לקבל על עצמו תוכנית כזו.

 60. התגובה של רחל:

  אולי ישמע קיצוני – אך הגיע הזמן למגר את אוצר המילים שחדר לשפתנו (פלסטינא, Jerusalem, Benjamin:
  1. יש להמנע מלהשתמש במילה פלסטינא – רוצים להשתמש במילה פלישתים – עדיף
  קראו לקבוצת האנשים הלא יהודית בשמם – ירדנים לשעבר, מהגרי עבודה לשעבר. יש להחזיר להם את שמם המקורי.
  2. בואו ניישר את הגב – ארץ ישראל שייכת לאנשים שחפצים להראות ברבים שהשם אחד ושמו אחד – (ארץ = רצון, ישראל = ישר-קל). נלחמנו בששת הימים ונצחנו – אין פה סיפוח, כיבוש או כל מילה אחרת שממעיטה מזכותנו לשוב ולגור באדמת הארץ ללא פחד כל שהו.
  3. אני תומכת ברעיון של החזרת המהגרים למולדתם – יש לערבים הרבה מדינות להתפזר בהם, אלא אם כן יכירו בריבונות היהודית – הווה אומר לא נוסעים בשבת – לא שומעים מואזין בשבת – אחרת שיחזרו לארצות ערב שם יוכלו להתפלל כרצונם.

 61. התגובה של telson:
 62. התגובה של מאיה אבימור:

  ליאת, מגיבה מס 11, אהבתי תגובתך, אנא צרי איתי קשר בפייס בוק MAYA AVI MOR
  או למייל 845169
  @
  GMAIL
  נקודה
  COM

 63. התגובה של דניאל:

  אתם פשוט אסון

 64. התגובה של חנה:

  עוד לא קראתי את הכל אבל אני חייבת לציין
  - אין "עם פלסטיני"
  - אין סיכסוך של שני צדדים, יש רצון להשמיד שבא רק מצד אחד, ולכן צריך תוכנית ביטחון יהודית ולא פיתרון או רגיעה של ה"סיכסוך"
  - אין שום חובה לתת זכויות אזרח לכל אדם שנולד או הגיע לארץ גם אחרי שנסח שטחים שעדיין משום-מ הלסיפחנו. אואתו דבר נכון לגבי ילדי הסודנים. עלינו להכין מצע של ביטחון לעם ישראל בארצו, שלוקחת בחשבון את כל מבקשי השמדתינו וגם כאלו שמביאים לנו בעיות גם בלי רצון להשמיד אותנו – חוקי איזרוח וכדומה

 65. התגובה של מאיר דודסון:

  הרעיון מאד סביר . הייתי מציע להוסף שטחי מסחר משותפים פטורים ממס -איזורי דיוטי פרי כמו גיברלטר.
  כמו כן הסיכוי שזה יתחיל לצבור נפח אמיתי מותנה ביצירת בסיס תמיכה רחב בעם, על ידי עבודה נכונה אני מאמין שזה אפשרי.
  אני מציע לזכור שהבעיה איננה האם זה נכון, צודק,מעשי או לא אלא המריבות הפנימיות והאגו והאג'נדה של פוליטיקאים, אנשי מפתח בכלכלה ועיתונאים. מציע להקים גוף ציבורי שיעמוד מאחרי התכנית.

 66. התגובה של יהושוע בן-נון:

  "בַּיּוֹם הַהוּא, כָּרַת ה׳ אֶת אַבְרָם בְּרִית לֵאמֹר, לְזַרְעֲךָ,
  נָתַתִּי אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת, מִנְּהַר מִצְרַיִם, עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת"
  אני בעד תכנית ההבטחה!
  מה דעתכם? עדיין מאמינים בקב״ה?
  התכנית המוצגת מעלה (לעיל: תכנית ההרגעה) נשמעת די ריאלית
  כפתיח ל׳סיפוח׳- או במילה הנכונה- כיבוש- כל שטחי הארץ המובטחת.

 67. התגובה של שימי:

  בקיצור, אם נסכם את התוכנית המדינית של נפתלי אז בעצם נקבל תוכנית חלוקה שהיא הנצחה של הסכמי אוסלו.
  לתת אזרחות ל 50,000 ????? אתה נורמלי? אפילו רבין לא חשב על זה! נראה לך שמגיעה להם מתנה אחרי כל כך הרבה שנים שבהם הם שופכים את דמנו? איזה מן איש ימין אתה? חלוקה תעשה אצלך בסלון ברעננה. ואני לא מאמין שבאמת אנשים פה חושבים שזו אופציה ועוד עושים על זה דיונים… תצביעו למרצ וזהו הם כבר שנים מציעים תוכניות דומות.

 68. התגובה של נתנאל:

  חשבתי שנפתלי בנט קצת יותר רציונאלי..
  הערבים לא רוצים שלום, הערבים לא רוצים דו קיום.
  כל מה שהם רוצים זה לחסל את כל היהודים. הם אומרים את זה מעל כל במה אפשרית, ועד עכשיו חשבתי שאוזניו של נפתלי בנט לא נסתמו, אבל כנראה שכן..
  ועזוב את זה שהם לא רוצים שלום.. גם אם כן, אנחנו לא רוצים אותם כאן. בשטחי ארץ ישראל רק ליהודים מותר לגור!
  נפתלי בנט: אתה יודע מה זה עוד 50,000 ערבים ישראלים??
  למה אתה חושב שזה שווה את הנסיון הלא רציונאלי הזה??

 69. התגובה של צבי:

  קודם כל, ישר כוח, אני חילוני ולא הייתי מודע להתפתחויות המתרחשות ב"בית היהודי" ואני שמח שהתקופה האחרונה שעברה (לדעתי גם לא נגמרה באמת) עלינו עם מבצע "עמוד ענן" גרמה לי להכיר את ה"בית היהודי".
  אני חושב שיש דברים נכונים ויפים בתוכנית אבל יש גם דברים בעייתיים.
  1) סיפוח פלשתינאים לארץ ישראל זה דבר רע מאד תרבותית, כלכלית, בטחונית וזה דבר שיהרוס הרבה יותר מהתועלת שזה כביכול אמור להביא. ממליץ לנפתלי בנט לשקול זאת שוב.
  2) פיתוח תשתיות לפלשתינאים זה דבר חשוב אבל צריך להוסיף את הרעיון המרכזי שעומד מאחורי זה והוא להתנתק מהתלות בפלשתינאים לחלוטין (כמו שמוצג גם ברעיון הניתוק מנושא ה"אפרטהייד")
  3) במקביל לפיתוח תשתיות חדשות לפלשתינאים, צריך גם לתת דגש על התנתקות מהתשתיות של ישראל. כל עוד ישראל מספקת חשמל ומים ותלות בתשתיות, תמיד תהיה טענה ל"אפרטהייד". תשקיעו גם בבניית תשתית לייצור חשמל ברשות הפלשתינאים שתהיה שלהם ותופעל על ידיהם, כולל בעלים שיקימו את התשתית בעבודה פלשתינאית בלבד, ישראל תספק את הידע והייעוץ ואת עלות חומרי הגלם והעבודה. בכדי להבטיח זאת אתם צריכים להכריז על מועד ריאלי בו יחל ניתוק התשתיות המוחלט, למשל תוך 3 שנים. לפלשתינאים תהיה הבחירה האם לשתף פעולה ולעבוד בכדי להקים לעצמם תשתיות או לא, בכל מקרה הספקת שירותי התשתיות מישראל תיפסק בתאריך שנקבע מראש.
  4) התוכנית היא רק חלק קטן מתוכנית ההתנתקות של אריאל שרון. הרעיון הוא ניתוק מוחלט בין מדינת ישראל לשטחים שיהיו בבעלות פלשתינאית. גם כאן הניתוק הוא חד צדדי. קובעים מה שלנו ומה שלהם ופשוט מיישמים, לא שואלים, פשוט קובעים עובדות בשטח. מכריזים כבל עם ועדה לכל העולם שנתנו להם שטח מוצהר שעבורינו זה מדינת פלשתין ושם הם יכולים לחיות או למות מה שבא להם לעשות. יחד עם זאת, הם הופכים גם למדינה נפרדת שאחראית על גורלה והם לא חלק מישראל, משמע שירי טילים או כל דבר אחר בין הגבולות זה פתיחה במלחמה בין מדינה אחת לשניה ולא בין קבוצת טרוריסטים למדינה ולא איזור מורד מתוך מדינה אחת לשתי העמים (שעל כן טוענים באופן מגוחך ל"אפרטהייד"). בלי ניתוק רשויות מוחלט לעולם לא נוכל לאכוף שום פתרון. שלום לא יהיה לצערינו, עכשיו יש לדאוג לבטחון עתיד ילדינו.
  לסיכום,
  הייתי שמח אם נפתלי בנט היה מכניס קצת שינויים לתוכנית והופך אותה ליישימה וניתנת לאכיפה.

 70. התגובה של אסף:

  "אזרוח מלא של 50,000 הערבים החיים בשטחים הישראלים המסופחים"?

  גם ככה יש לנו בעיה דמוגרפית אז אתה רוצה לתת אזרחות ושיהיו לנו עוד ערבים כאן?

  לא הגיוני

 71. התגובה של דורון יצחקוב:

  יש צורך עמוק לדעת כי בכל כלי תקשורת היום שטחי יהודה ושומרון נקראים "התנחלות" מילה זו הפכה בשנים האחרונות למילת גנאי ככיבוש ואפרטהייד, ככלל ראשון יש להשתמש במילה התיישבויות ולא התנחלויות צריך לעבוד על מושג זה בכל כלי תקשורת בארץ ובעולם.

 72. התגובה של אילן:

  רעיון נחמד ביסודו, אבל- אם תאזרח את 50000 הערבים בשטחי C , האם תיתן להם גם אפשרות תנועה בשטחי ישראל, התיישבות בערים חיפה\נצרת\טבריה,ת"א וכו? כיצד תערוב לביטחון המדינה אם תיתן להם אזרחות?

 73. התגובה של ראובן:

  שלום אני שמאלני שהתבגר.
  הימין לא מצטייר לי בוגר יותר אבל אני מנסה להקשיב, כי אני חי פה איתכם.
  ההגנה על גוש-דן מושגת עד כמה שאני מבין דרך השליטה בגבול עם ירדן. אם אין איך להעביר טילים – אין טילים.
  עד כמה שאני יודע המתווה המוסכם על רוב הציבור מכיר בגושי ההתיישבות באיו"ש כחלק עתידי מהמדינה. גם שמאלנים יודעים את זה. אז אני לא מבין מה מיוחד באמירה הזאת.
  בעיני אחת הבעיות המרכזיות בהתנתקות והיציאה מלבנון היא המעשה החד-צדדי.
  שטחי C הם שטחים שהוכרו כחלק מתהליך אוסלו השנוא עליכם.
  איך אפשר לבסס תכנית חד-צדדית בעזרת הסכם הדדי?
  גם אם יסופחו שטחי C, צה"ל ימשיך לשלוט בשאר השטחים. על-כן נשארנו עם אותה בעיה.
  איך מייצרים מנהיגות פלסטינית חיובית בשטחי A ו-B? הם בשליטתנו ולכן באחריותנו. יש לנו את היכולת, יחד עם המעצמות, לכוון את בניית הרש"פ בגדה כגורם חיובי שמסתכל על האינטרס המשותף.
  לגבי האזרוח- מה אם הערבים המסופחים לא יהיו מוכנים להיות חלק מהמדינה? זה לא יגביר את המתח הקיים כבר כיום בתוך ישראל בין יהודים לערבים?
  אני אשמח לתגובה ציונית הולמת

 74. התגובה של תני אור:

  אהבתי ומאמינה בתגובה של ליאת מס 11 בלבד.

 75. התגובה של רותה:

  מה שאני אוהבת בימין בישראל, הוא שאין שום תהליך אמיתי של הפנמת אינפורמציה, ניתוח והסקת מסקנות, או מה שקוראים בעברית- חשיבה. אם לבעייה x מציעים פתרון y, אז ימני לא צריך להבין מה מציעים לו ולהחליט אם זה טוב לו או לא. מספיק לו לדעת מי הציע את ההצעה. לפי זה הוא יחליט. התכנית הזו, שמוצעת פו, היא נסיון לחזור להסכמי אוסלו, רק שעכשיו, אחרי שרצחתם את רבין והנהגתם במדינה שלטון שהתנתק מעזה באופן חד צדדי והעלה את שלטון החמאס, לא ניתן לבצע את אוסלו באופן מלא, אלא מין ורסיה מסורסת כזאת שלו. בלי הכספים מהעולם, בלי הגנות בינ״ל על המהלך. כי ככה זה ימנים. לא צריכים את העולם. וגם לא שיגידו להם. רוצחים בלי להקשיב, ואחר כך חוזרים לאותה התוכנית. בראוו

 76. התגובה של מרק:

  אתם עושים צחוק? איך בדיוק יהיה רצף תחבורתי בין יהודה לבין שומרון לערבים? אם נבנה ב-E1 אז באיזה כביש הם יעברו בין שכם לחברון?דרך ירדן? למה אתם מתכוונים בדיוק?

 77. התגובה של רונן:

  המסר חייב להיות חד ברור וחד משמעי: מדינה ערבית מוסלמית נוספת בין הירדן לים = סוף למדינת ישראל נקודה! "מדינה" זו אם חלילה תקום בעזרתה האדיבה ומטופשת של השמאל הישראלי תהייה גרורה נוספת של אירן ובאמצעות לחץ ממזרח תפיל בראשית דבר את שלטון המיעוט בירדן. אז כמובן "יזכרו" ה"פלסטינים" שירדן היא אכן "פלסטין הגדולה" וישתלטו על השלטון בירדן שבה שמונים אחוזים פלסטינים…שלב ג ושוב בעזרת אירן יפעילו לחץ על ערביי ישראל על מנת לנתק את ישראל מוואדי ערה והנגב הבדוואי ולהצטרף לאחייהם הפלסטינים… ישראל תיוותר עם רצועת חוף צרה וחסרת גבול המאפשר קיום בר הגנה עד שלבסוף תעלם ותבלע ב"פלסטין הגדולה"…חייבים לפעול עכשיו לפני שיהיה מאוחר: א. אם ירדן היא מדינת ה"ירדנים" אזי ישראל היא מדינת ה"ישראלים" ולכן ביוש צריכה לקום מדינה יהודית! בישראל רוב יהודי וכעשרים אחוז ערבים בדיוק כמו אחוז הפלסטינים / לא פלסטינים בירדן. אם זהות ירדן אינה פלסטינית הרי שזהות ישראל אינה יהודית = המשוואה פשוטה ב. פרסום על גבי מפות המשרטטות בדיוק איכן "תוקם" מדינה פלסטינית נוספת אשר מין הסתם תמצא מטר מחדרה בצפון ועד באר שבע בדרום ובסמוך לכל ישובי השרון והמרכז ג. פרסום מסיבי על הצורך במדינה יהודית ביוש שהרי ישראל היא "רק" מדינת הישראלים (ובעצם אותה טקטיקה בא פועלים הערבים ד. הכרזה על אירגוני שמאל המעודדים הקמת מדינה ערבית בשטחי הארץ כעל אירגון עוין החרמה הוצעה מחוץ לחוק ומאסר בעוון בגידה ו. העברה הדרגתית או השתלטות בכוח של גורמים יהודים על יוש והכרזה על הקמת מדינת יהודה ז. פרסום ועידוד הגירה ערבית לירדן פתיחת מעברים עזרה בנטילת השלטון הירדני וכו. הסכנה מיידית חייבים לפעול מיד ובכול העוצמה כנגד כל ה"פתרונות המדיניים" ההזויים של אנשים חסרי מוח בדיוק מסוג האנשים אשר הביאו חורבן על העם והארץ בפעמים הקודמות. לא למדינה פלסטינים נוספת! היא הסיסמה ומוכרחים להשמיע ולהראות בכול פינה בעולם. התירוץ המטופש של "הם גרים פה" הוא בדיוק שווה ערך ליהודים שברחו ממדינות ערב והשאירו שם הכול. וכן אני מודע לכך שיקומו ישראלים אשר יומרו שזו תכנית קיצונית גזענית בלה בלה בדיוק כמו שאמרו לאלו שהציעו לחסל את היטלר לפני שיתחיל להשמיד יהודים (רבים מבינהם חשבו שהם באמת נכנסים להתקלח עד שהבינו שאלה גזים ולא מים) ולכן נאמר "אם אתה לא מסוגל שתוק ולפחות אל תפריע לאלה שמסוגלים" תודה

 78. התגובה של כל אחד:

  נפתלי יקר , הטעות שחזרה על עצמה הכי הרבה פעמים בהיסטוריה , והטעות שגרמה לכל האימפריות הגדולות ביותר ליפול היא : חוסר מודעות למגבלות הכוח של עצמן . וישראל היא לא אימפריה והיא לא ארה"ב ולא סין . ישראל היא מדינה חזקה ומיוחדת ומדהימה אך היא 0.1% מהעולם ! ואתה נפתלי יקר מייצג בתוך ישראל 10% במקרה הטוב אם תזכה ב12 מנדטים . אז זה מפתיע לראות אדם חכם ונאור המייצג 10% מ0.1% קרי 0.01% שבספר תורתו כתוב בטל ב60 , והנה אתה מציג "תוכנית" "שלישית" וטוען "ששתי התוכניות האחרות לא ישימות" …אחי נפתלי הישימה תוכניתך ??? מי יקבלה ??? … חוץ ממך וה0.01% שלך כמובן ? האם אתה חי בעולם לבד או עם עוד 7 מיליארד אנשים ? האם אתה סופר בכלל את ה 99.99% האחרים , או שהם כולם גואים וכופרים וגזענים ותיפשים ושמאלנים ולא מבינים – ורק אתה אור לגואים ? יהירות ידידי היא חטא חמור , ולצערי אתה מתנהג כמו צעיר יהיר ובלתי מודע למגבלותיו ולגבולות ארצו ועמו וצבאו. כן , כן נפתלי אפילו לעם עצום וחזק כישראל יש מגבלות וגבולות . זה עצוב וחבל – ראה את המשפט בפתיחה על הסכנה בחוסר מודעות למגבלות כוחך ועל תוצאותיה . אני כמו הרבה אנשים ציפיתי ממך להרבה יותר , ציפיתי שתיהיה מעשי ופרקטי , בעל חכמה וענווה וצנעה … אך מסתבר שאתה עוד ילד שוויצר שיביא מיץ … חבל , איכזבתני , ואיכזבתה רבים וטובים עם התוכנית הילדותית והיהירה והלא ישימה הזאת . התכנית שלך פשוט לא רלוונטית ולא ישימה . אתה אפילו לא תצליח להעביר אותה בתוך 65 המנדטים של הגוש שלך – אז איפה עוד בכלל תעביר אותה ? רות , נפתלי קבל שאני מאוד מאוכזב ממך , הייתה חייל ואיש עסקים הרבה יותר טוב ממדנאי ופוליטקאי . חבל . עצוב . נמשיך לחכות למנהיגות מתונה , אמיצה , מאוזנת וחכמה . לרגע הייתי ממצביעך בגלל עברך , אך היום איבדתה אותי , ולביברמן אני גם לא יכול כבר להצביע , אז מי נשאר ??? אלוהים אנא שלח כבר מנהיג אמת לישראל , הפוליטקאים הללו – כל אחד אגו טריפר יותר מאכזב מהשני . אנא אלוהים אי-אפשר לקבל פשוט אדם אחד טוב שיעמוד בראשנו . איש אמת . אדם בעל מידות . אדם חכם וצנוע . אני מיואש אלי , 120 חברי כנסת , ואיני מוצא צדיק אחד בסדום . לבי כואב על עמי שאינו מצליח לייצר מנהיג אמת אחד מעם כה עתיק ומפואר . ליבי כואב ועצוב אלי , אנא שלח לנו אחד – רק אחד . אחד שיאחדנו ולא יפלגנו . אחד שילמדנו ולא יטיפנו . אחד שנוכל להאריך ולא להתבייש . איי איי אלוהי תן בן לישראל . אנא תן רק בן אחד שנוכל באמת לשמוע בקולו . סלח לי על יאושי אלי , אך עייפתי – עייפתי מכל הילדים החדשים והרעשנים הללו , שאין דבר מאחורי מילותיהם מלבד יהירות ובורות . עייפתי – עייפתי . אנא סלחני .

 79. התגובה של עדי:

  אם אפשר לעשות סרטון דומה לסרטון שמסביר את התוכנית רק באנגלית , זה יעזור המון .
  בסך הכל חזית המלחמה האמיתית היום היא בתקשורת.

 80. התגובה של חיים בר-נחום:

  ומה עם חיי תושבי ישראל אין אמירה על המצב השיפוטי ועל והשיפוט הסלחני כלפי העברינות?, מדוע לא מחולק המשאב במדינה בצורה הוגנת?, מדוע צריך להמתין כל כך הרבה זמן לקבלת פסק דין לאזרח המבקש סעד משפטי? ובכלל מדוע אין אמירה לגבי האלימות שפשטה ברחובותינו? בבתי הספר? ומה עם טיפול וסעד מן המשטרה. הייתי רוצה לשמוע על דרך חשיבה לטיפול בשיפור חיי האזרח.

 81. התגובה של חיים בר-נחום:

  באיזה חוג בית ניתן לשמוע את נפתלי בנט? באזור תל-אביב?

 82. התגובה של יאיר:

  חידון נושא פרסים:
  מה ההבדל בין תכנית בנט לתכנית אוסלו?
  בין הפותרים נכונה תוגרל אוטונומיה.

 83. התגובה של "תכנית ההרגעה" – תחילתה של התפכחות ואשליית האוטונומיה « lironsblawg:

  [...] מפלגת ה"בית היהודי" תכנית מדינית, תחת הכותרת "תכנית ההרגעה". התכנית שואפת ליצור "תנאי שטח יציבים ובני קיימא [...]

 84. התגובה של איל:

  הרעיון של פעולה חד צדדית נשמע מצוין.
  הוא הרי עבד כל כך טוב בשביל ישראל בכל הפעמים הקודמות: בנסיגה מלבנון ומעזה.
  ציניות בצדף ישנם כמה הסכמים שעובדים טוב מאוד והם הסכמים (שביתת נשק ושלום) שקיימנו עם מדינות ריבוניות. למה הסכמים עם מדינות ריבוניות עובדים? משום שיש להם משהו להפסיד. כאשר מדכאים עם שלם ומביאים אותו למצב שאין לו מה להפסיד, הן במחינה כלכלית ובטחונית, שום הסכם לא יעבוד ולא יכובד. רק כאשר נמצאת מולך מדינה ריבונית שיש לה המון מה להפסיד במישור הבינלאומי (ראו איך הלחץ הבינלאומי עובד היטב על ישראל) אז אפשר לקיים הסכם שיביא לפה שקט ארוך טווח. לכן, אם רוצים להסתכל על המזרח התיכון בראיה היסטורית וללמוד מהטעויות שלנו, חייבים ליצור מדינה פלסטינית ולקיים הסכמים עימה, אם לא נידונו לחזור עלך הטעויות שלנו שוב ושוב.

 85. התגובה של ELEIÇÕES - HaBait HaYehudi / HaIchud HaLeumi - Conexão Israel:

  [...] Organização MyIsrael [...]

 86. התגובה של Especial Eleições Israel 2013 - Conexao Israel:

  [...] pouco ortodoxas e em sua maioria unilaterais para solucionar o conflito (encontre-as em hebraico aqui). O partido propõe também a mudança do que chamam de “Estado de Tel Aviv”. Assim, desejam [...]

 87. התגובה של רותי אלדר:

  סרטון ההסברה – גאוני. הפיתרון – נראה פשוט להפליא ובר-השגה, עד כי אתה "תופס" את הראש ואומר: איך לא עשינו זאת עד היום!? מעבר לגאוניות, גם הסרטון וגם הפיתרון – שובי לב!
  אך כגודל התחכום של הסרטון כך גודל אחיזת העיניים. אין כל אפשרות ריאלית לממש ולישם את ה"פיתרון" של בנט במציאות. מדובר ב"תעמולה" גאונית, כי מחד הוא לא משקר אבל מאידך אין הונאה גדולה מזו!

  על פי הסכמי אוסלו שטחי A וB, בהם נמצאים הריכוזים הגדולים של האוכלוסייה הפלסטינית, מהווים 40% משטח הגדה, ומחולקים ל- 11 תאי שטח המופרדים זה מזה ע`י כבישים המותרים בנסיעה לבעלי ת.ז. כחולה בלבד (לא אומר "יהודים") ועל ידי ההתנחלויות.
  שטחים אלה, המאכלסים מאות אלפי בני אדם, מהווים איים בתוך שטח C, המקיף אותם מכל הצדדים . שטח C , אשר בו הוקמו רוב ההתנחלויות, ובהן מתגוררים 220,000 יהודים, מהווה 60 % משטח הגדה המערבית. שטח C הוא רצוף, ידידותי ו"נקי" מפלסטינים. סיכום ביניים: 40% ל- 2 מיליון ו-60% לרבע מיליון (הנתונים אמנם לא מעודכנים להיום, אבל אלה סדרי הגודל)
  במפה שלמטה(לא ניתן להעתיק המפה. נאפשר לראותה בכתובת המצ"ב), ניתן לראות את התמונה האמיתית: השטחים הצבועים בחום וצהבהב הינם שטחי A + B כל השטח הצבוע בתכלת הינו שטח C . הנקודות האדומות מייצגות "ישובים יהודים" דהיינו: התנחלויות. הנקודות הכחולות – ישובים פלסטיניים.
  לשיפוטכם…
  http://1.bp.blogspot.com/_srfC9In8sCc/TQTVFeb1prI/AAAAAAAABEE/beQAc3u38yY/s1600/map%2Bdror%2Betkes.jpg

 88. התגובה של Eleicoes 2013 em Israel - tabela comparativa entre os partidos:

  [...] pouco ortodoxas e em sua maioria unilaterais para solucionar o conflito (encontre-as em hebraico aqui). O partido propõe também a mudança do que chamam de “Estado de Tel Aviv”. Assim, desejam [...]

 89. התגובה של עינת:

  מה עם לספח את הר הבית לשטח מדינת ישראל??

 90. התגובה של שאול פורת:

  3.את מה שנקרא ה"עולם" הוא פרי המצאה גלותית שאין לה שחר.דין דרום אפריקה הוא לא דין ישראל.אם המערב מפנה לנו כתף קרה,יש לפתח קשרי מסחר תעשייה ויצור נשק עם-הודו,סין ורוסיה.
  4.יזכור!!!
  דונם פה ודונם שם,רגב אחרי רגב…..סבלנות,בנט,סבלנות.
  5.שלומה מאיים לחצות את גוף הרך הנולד כי הצדדים מתקוטטים.והפתרון בסופו של דבר שהתינוק חזר לאמו שלם ובריא.ככה אני רואה את תינוקת ישראל.אין סיבה בעולם לתת לשודדי אדמות נתח מבשרה.לא יקום ולא יהיה.
  6.סבלנות!הזמן פועל לטובתנו ובגדול.אפילו השנה הבאה תשנה את המציאות הכלכלית של ישראל שתמשיך להתעצם בעוד ה"עולם"שוקע .
  7.כל העולם הוא גשר צר מאוד.
  והעיקר זה לא לפחד.

 91. התגובה של שאול פורת:

  נפתלי יקר-רציתי להגיד לך,כל הכבוד, אבל גם שתתאמץ עוד קצת.עצם העובדה שאתה מונה שני מיליון ערבים ביהודה ושומרון מראה שלא עשית עבודת בית יסודית.
  בנאומו של מאזן באום לפני שנה הוא אמר,קבע, שישנם מיליון וחצי ערבים בלבד.
  ע"פ דר. גיא בכור, יש עזיבה מסיבית של ערבים צעירים את יהודה ושומרון.
  1.אין סיבה דמוגרפית שתמנע מאתנו לספח את יהודה ושומרון!אז לספח 100% מיהודה!

  2.יש לתת אזרחות מלאה לערבים שאויבינו הם אויבם.יום זה יגיע.לא לפני שמערכת החינוך של השונאים הכרוניים האלו תבוטל,ובמקומה יבוא חינוך אנושי,מחזק,ולא כזה שמנציח את הדלות והשנאה.

 92. התגובה של אשר שטרן:

  תכנית מעולה.
  צריך גם לתת את הדעת לכל הנושא של ה"משפט הבין לאומי". למרות שרובנו כלל לא מכירים את הנושא, מסתבר שהוא מדריך את השקפת העולם של רבים משמאלנינו, וגם רבים בעולם.

  בקצרצרה – המשפט הבינלאומי התייחס למציאות של עמים שיושבים על חבלי ארץ, והגיע למסקנה שאין ממש מה לדבר על זכויות נצחיות וכד'. כל העמים יושבים כעת על חבלי ארץ כתוצאה ממלחמות. מה יכול להיות צודק במצב שנוצר על ידי כוח הזרוע בלבד?
  לכן, הפתרון של המשפט הבינלאומי הוא לשים קו גבול של 1945. כמו שברכוש הפרטי ברור שהיו גניבות וגזילות וכו', אבל אי אפשר ללכת אחורה עד אין קץ. ולכן מחליטים על המצב הנוכחי, על הרכוש הפרטי המוכר כיום, כמצב לגיטימי, והחוק שומר על הרכוש הפרטי כפי שהוא מוכר כיום (למרות שאולי גם הוא תוצאה של גניבות ורציחות שהתבצעו לפני אלף שנים).
  קו הגבול של 1945 קובע שלא משנה מה היה, לא משנה מהי ההיסטוריה, לוקחים את 1945 ומתייחסים אליו כצילום מצב. על צילום המצב הזה מחילים את ה"זכות להגדרה עצמית", כלומר כל עם שיושב על חבל ארץ ב1945 זכאי להגדרה עצמית על חבל ארץ זה.
  הבעיה כמובן היא העם היהודי שהיה מיעוט בכל מקום ב 1945, ומכאן שלא היתה כל אפשרות לממש עבורו את הזכות להגדרה עצמית. על כן הכריע האו"ם ב1947 להחיל באופן יוצא מן הכלל את הזכות להגדרה עצמית עבור העם היהודי על גבולות החלוקה.
  מכאן, שכל כיבוש שבוצע אחר כך הוא בלתי לגיטימי על פי החוק הבינלאומי, לא משנות הנסיבות, וגם לא משנה ההיסטוריה. ולכן כל יהודה ושומרון (ולא רק) שייכות ל"פלשתינים" על פי החוק הבינלאומי.

  צריך להכיר את הדברים האלה, ולהצהיר באופן ברור על כך שאנו חולקים על הקביעה השרירותית של קו גבול-הזמן של 1945. צריך לומר ברורות שיש לנו כאן מחלוקת עם העולם המערבי, שלמעשה ייסד את המשפט הבינלאומי, ואת קו הגבול של 1945. אנו חולקים על כך, ולשיטתנו ההיסטוריה רלוונטית. הזכות ההיסטורית שלנו על הארץ, שנובעת מבעלותנו עליה עד הכיבוש הרומאי האגרסיבי, שרירה וקיימת, ואיננו מקבלים את "ביטול ההיסטוריה" שאימץ לעצמו המשפט הבינלאומי.

 93. התגובה של נמיר:

  רעיון תוכנית הוא טוב. יהיה יותר טוב אם נצרף את UNHCR המטפל בהגירת הפליטים בארצות חוץ, כך שיבטל את עבודת UNRWA, שמפתח תלות הפליטים וצאצאיהם בו. ארגון זה, מן הדין, שייסגר לעולמים. כי הוא גורם לריבוי מופרז של צאצאי הפליטים. UNHCR, לעומת זאת, יוכל לטפל בהגירת הפליטים מאזורי הסכסוכים לארצות חוץ, לאיזו מדינה שיבחרו. כך אפשר יהיה לדלל את האוכלוסיה הפלסטינית.

 94. התגובה של אבי מועלם:

  יש להפריד בין ערבים ליהודים בערים מעורבות.כיום רוב הערים הגדולות כמו חיפה וביחוד ירושלים,הם ערים מעורבות עם אחוז גדול של אוכלוסיה ערבית.כתושב ירושלים אני מרגיש שאני חי בעיר ערבית והמצב הולך ומחמיר.גם באר-שבע וישובים יהודים בדרום מוקפים בישובים בדואים לא חוקיים ומשתלטים על אדמות הדרום,כנל בצפון.יש להוציא ולבצע חוקים נוקשים כנגד הערבים,הבדואים וגם הדרוזים. כל זאת צריך להיעשות כעת ובדחיפות,לפני שמתעסקים בכלל בהסדרים מדיניים שלא יביאולהסדר,כי הסכסוך הוא לאומני-דתי.

 95. התגובה של רחל בר-יוסף-דדון, פסיכולוגית קלינית:

  לנפתלי בנט שלום,
  זוהי תוכנית מעניינת. כמי שנהגה תמיד להצביע למפלגת העבודה נכנסתי לקרוא כי אני מתלבטת אם להצביע בבחירות לך או לשלי יחימוביץ'. אהבתי את ההצעה שלך להקל על חיי התושבים ביהודה ושומרון – לפי דעתי זהו מרכיב חשוב ביותר, שיפחית הרבה שנאה וזעם.
  אמשיך לעקוב אחרי פרסומיך, ואם תרצה – תוכל ליצור עימי קשר.
  בברכה,
  רחל בר-יוסף-דדון, פסיכולוגית קלינית, אשדוד

 96. התגובה של ישראל הירשברג:

  התוכנית מעניינת וברת ביצוע.
  חשוב לציין כי עזמי בשארה, אקס חבר כנסת ישראל, התבטא בקולו
  וטען נגד לאומיות פלסטינית. לטענתו, ערביי ישראל, ירדן, סוריה ועיראק הם אותו עם, ערבים.
  אני מסכים עם מי קודמי שכתב שיש לדרוש מתושבים ערבים, הצהרת נאמנות למדינה והתחייבות לשרת את המדינה, כתנאי לאזרחות. אם לא יסכימו, יקבלו תושבות בלבד.
  לדעתי, יש להחיל כלל זה על כלל אזרחי ישראל…

 97. התגובה של ישראל הירשברג:

  אני מציע לנפתלי בנט ולשאר חברי הבית היהודי לצטט את יגאל אלון, מפקד הפלמ"ח, הקיבוצניק, שר בממשלת ישראל:
  "ארץ ישראל נועדה להיות ארץ ליהודים. שום ערבי לא יגורש מתוכה, אבל מולדת לאומית אין היא יכולה להיות להם".

 98. התגובה של תוכנית ההרגעה: הגירסה של “שלום עכשיו” מול נפתלי בנט | xpay.co.il:

  [...] “תוכנית ההרגעה” שיזם מנהיג “הבית היהודי”, נפתלי בנט, מתבססת על סיפוח חלקי של יהודה ושומרון לישראל באופן חד צדדי, אוטונומיה עם רצף תחבורתי בשטחים שבשליטת הפלסטינים, נתק בין יהודה ושומרון לעזה, שליטה ביטחונית של ישראל בכל השטחים, מניעת כניסת פליטים פלסטינים ליהודה ושומרון והשקעה כלכלית ביהודים ובפלסטינים בשטחים. [...]

 99. התגובה של חילוני:

  אכן תכנית פרגמטית (מינימום שינוי) ונוחה (מקסימום נוחות ליהודים). הבעייה איתה היא שהיא לא עומדת בשום קריטריון דמוקרטי. זה לא רק מה שיחשבו עלינו הגויים – מי שנקודת המוצא שלו היא שיוויון בין בני אדם, ולא עליונות העם היהודי, יראה בקלות שהתכנית 'לא סופרת' את הפלסטינאים, אלא כאיום דמוגראפי שיש לברור ממנו את המוץ של 'הנאמנים לרעיון הציוני' (משת"פים)ולטפחם. אין כל נסיון להכיר בלאומיותו של העם היושב לצידנו; ומתי שזה מפריע, גם לא עם בני אותו העם. לכן, להבנתי, התכנית תרגיע בעיקר את מצפונם של המתנחלים שלא רוצים לראות את האפרטהייד באופן ישיר ובוטה כפי שהוא כיום, אבל גם לא רוצים לוותר על שום סנטימטר של זכויות יתר.
  למשל, אפילו ללא הזווית של זכויות לאום פלסטיני – מי שמתבונן במציאות החיים ביהודה ושומרון בעיניים הומאניסטיות, חייב לראות את הפער בין עולם שלישי עני ונחשל פלסטיני, לאורח חיים מערבי ועשיר, גם אם לא ראוותני, בצד היהודי. להבנתי, התכנית מציעה התמודדות עם הפער באמצעות הקלה במחסומים והגברת השליטה הצבאית, למעט 50000 פלסטינים שיסופחו כאזרחים אם יוכיחו שהם ראויים למתנה להיות כשכניהם.
  מתעוררות כמה שאלות: האם ישובים פלסטינים שיסופחו יזכו להטבות כלכליות שוות לשכניהם, או אף לאפלייה מתקנת (למשל, מעמד של אזור עדיפות לאומי?) האם התכנית מציעה הגבלת הבנייה ואף פינוי התנחלויות מחוץ לשטחי C? האם התנחלויות שיפריעו לחופש התנועה הפלסטיני (כמו הישוב היהדי בחברון) יפונו? מהו היחס המוצע לרשות הפלסטינית? האם זהו שלב ביניים? ואם כן, בדרך למה?

 100. התגובה של דוד:

  שתי שאלות:
  מה לגבי סיפוח של אום אל פאחם, טייבה טירה וערים ערביות נוספות לתחומי הראשות הפלסטינית? תוכנית שהציע אותה ליברמן ואח"כ ציפי לבני גם הצטרפה אליה.
  שאלה שנייה: למה השמטתם מהמצע הקודם של המפד"ל את הרעיון של בית לאומי לעם הפלסטיני בירדן שגם ככה שבעים אחוז ממדינה זו הם פלסטינים. ככה אפשר לקבל לגיטימציה הרבה יותר טובה לתוכנית שלך וככה להקים גם להם מדינה מסודרת בעבר הירדן שיש לה כמה שטחים אוטונומים בעבר הירדן המערבי – זה לא נשמע הרבה יותר טוב?

 101. התגובה של דוד:

  לא הבנתי למה צריך לאזרח ערבים
  גם כך יש לנו בעיה דמוגרפית
  וגם יש בעיה עם חלק מערביי ישראל
  אז למה ליצור עוד כאלה

 102. התגובה של גיל:

  אני בעד הדברות כשיש עם מי
  להערכתי על מנת ליצור פלטפורמה ליישום תוכנית כזו או אחרת יש צורך להדבר עם האנשים היכולים לשמש גשר לחיים משותפים רגועים יותר.
  הענקת זכויות לצד השני צריכה לבוא עם צעדים בוני אמון, אך מעבר לכך שלא יהיה ספק כל שינוי יחייב גם את הצד השני בחובות ולא רק בזכויות!
  הגישה של בנט מוצאת חן בעיני ועל מנת לקדמה הייתי מציע שהכתוב כאן יוצג גם באנגלית וגם בערבית כי זאת שפתם של שכנינו ותהליכים יכולים להתחיל במעשה שכזה
  בהצלחה

 103. התגובה של ישראל ל:

  גם אם אין – ומאוד סביר שלא יהיה – פתרון מוסכם, ישראל צריכה לעשות באופן חד צדדי את שחשוב לה: ישראל צריכה להצהיר כי כל השטח בין הירדן לים התיכון הוא שלה ולהשתמש בתנ"ך ובהיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל להבטחת זכות זו. כמו כן, ישראל צריכה להכריז כי היא מכירה בעובדה שישנם אנשים אחרים, אוכלוסיית אויב, שחיים בחלק מאזורים אלה וכי ישראל מתוך טוב ליבה תאפשר להם להמשיך לחיות שם תחת אוטונומיה מפורזת בלבד.
  מנקודת מבט של ישראל – אם היא רוצה להתקיים גם בעתיד – יש פתרון אחד, רק אחד: ישראל צריכה לספח את בקעת הירדן ושני מסדרונות רחבים המובילים לתוכה, מסדרון ירושלים ומסדרון עמנואל-אריאל. שאר השומרון ויהודה יהיו מפורזים ומנוהלים על ידי האוטונומיה הפלסטינאית, התנחלויות ישראליות קטנות מחוץ לשטח שיסופח ימשיכו לתפקד תחת הגנת צה"ל או ימוקמו מחדש. לאוכלוסייה הפלסטינאית הנוכחית באזור שיסופח תינתן אזרחות ישראלית. האוטונומיה הפלסטינאית לפי תוכנית זו תכלול ארבעה אזורים: אזור בית לחם-חברון, אזור רמאללה, אזור ג'נין ואזור יריחו. אזורים אלו יחוברו ביניהם באמצעות כבישים\מנהרות ריבוניים משלהם, בעוד שקשר עם מדינות אחרות, במיוחד ירדן ועזה, יהיה דרך טריטוריה ישראלית וכפוף לחוק הישראלי. באשר לעזה, שישאר המצב הנוכחי. ישראל צריכה לשים מחסומים ולסמן את גבולות הקבע כפי שהיא רואה לנכון ובהקדם. יש להוסיף במהירות התנחלויות רבות וגדולות בשטחים שיסופחו במיוחד במסדרונות הנ"ל ובבקעת הירדן.

  הגיע הזמן לקבוע את הגבול, גם בפעולה חד צדדית, אבל לא בין ישראל למדינה פלסטינאית אלא בין מדינת ישראל ואוטונומיה פלסטינאית. מעולם לא היתה ולעולם אסור שתהיה מדינה פלסטינאית, אם זה יקרה זה יהיה סופה של מדינתנו.
  גם אם אין פתרון מוסכם ישראל צריכה להצהיר כי כל השטח בין הירדן לים התיכון הוא שלה ולהשתמש בתנ"ך ובהיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל להבטחת זכות זו. כמו כן, ישראל צריכה להכריז כי היא מכירה בעובדה שישנם אנשים אחרים, אוכלוסיית אויב, שחיים בחלק מאזורים אלה וכי ישראל מתוך טוב ליבה תאפשר להם להמשיך לחיות שם תחת אוטונומיה מפורזת בלבד.
  מנקודת מבט של ישראל – אם היא רוצה להתקיים גם בעתיד – יש פתרון אחד, רק אחד: ישראל צריכה לספח את בקעת הירדן ושני מסדרונות רחבים המובילים לתוכה, מסדרון ירושלים ומסדרון עמנואל-אריאל. שאר השומרון ויהודה יהיו מפורזים ומנוהלים על ידי האוטונומיה הפלסטינאית, התנחלויות ישראליות קטנות מחוץ לשטח שיסופח ימשיכו לתפקד תחת הגנת צה"ל או ימוקמו מחדש. לאוכלוסייה הפלסטינאית הנוכחית באזור שיסופח תינתן אזרחות ישראלית. האוטונומיה הפלסטינאית לפי תוכנית זו תכלול ארבעה אזורים: אזור בית לחם-חברון, אזור רמאללה, אזור ג'נין ואזור יריחו. אזורים אלו יחוברו ביניהם באמצעות כבישים\מנהרות ריבוניים משלהם, בעוד שקשר עם מדינות אחרות, במיוחד ירדן ועזה, יהיה דרך טריטוריה ישראלית וכפוף לחוק הישראלי. באשר לעזה, שישאר המצב הנוכחי. ישראל צריכה לשים מחסומים ולסמן את גבולות הקבע כפי שהיא רואה לנכון ובהקדם. יש להוסיף במהירות התנחלויות רבות וגדולות בשטחים שיסופחו במיוחד במסדרונות הנ"ל ובבקעת הירדן.

  נכון, הגיע הזמן לקבוע את הגבול, גם בפעולה חד צדדית, אבל לא בין ישראל למדינה פלסטינאית אלא בין מדינת ישראלואוטונומיה פלסטינאית. מעולם לא היתה ולעולם אסור שתהיה מדינה פלסטינאית, אם זה יקרה זה יהיה סופה של מדינתנו.
  גם אם אין פתרון מוסכם ישראל צריכה להצהיר כי כל השטח בין הירדן לים התיכון הוא שלה ולהשתמש בתנ"ך ובהיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל להבטחת זכות זו. כמו כן, ישראל צריכה להכריז כי היא מכירה בעובדה שישנם אנשים אחרים, אוכלוסיית אויב, שחיים בחלק מאזורים אלה וכי ישראל מתוך טוב ליבה תאפשר להם להמשיך לחיות שם תחת אוטונומיה מפורזת בלבד.
  מנקודת מבט של ישראל – אם היא רוצה להתקיים גם בעתיד – יש פתרון אחד, רק אחד: ישראל צריכה לספח את בקעת הירדן ושני מסדרונות רחבים המובילים לתוכה, מסדרון ירושלים ומסדרון עמנואל-אריאל. שאר השומרון ויהודה יהיו מפורזים ומנוהלים על ידי האוטונומיה הפלסטינאית, התנחלויות ישראליות קטנות מחוץ לשטח שיסופח ימשיכו לתפקד תחת הגנת צה"ל או ימוקמו מחדש. לאוכלוסייה הפלסטינאית הנוכחית באזור שיסופח תינתן אזרחות ישראלית. האוטונומיה הפלסטינאית לפי תוכנית זו תכלול ארבעה אזורים: אזור בית לחם-חברון, אזור רמאללה, אזור ג'נין ואזור יריחו. אזורים אלו יחוברו ביניהם באמצעות כבישים\מנהרות ריבוניים משלהם, בעוד שקשר עם מדינות אחרות, במיוחד ירדן ועזה, יהיה דרך טריטוריה ישראלית וכפוף לחוק הישראלי. באשר לעזה, שישאר המצב הנוכחי. ישראל צריכה לשים מחסומים ולסמן את גבולות הקבע כפי שהיא רואה לנכון ובהקדם. יש להוסיף במהירות התנחלויות רבות וגדולות בשטחים שיסופחו במיוחד במסדרונות הנ"ל ובבקעת הירדן.

  הגיע הזמן לקבוע את הגבול, גם בפעולה חד צדדית, אבל לא בין ישראל למדינה פלסטינאית אלא בין מדינת ישראל ואוטונומיה פלסטינאית. מעולם לא היתה ולעולם אסור שתהיה מדינה פלסטינאית, אם זה יקרה זה יהיה סופה של מדינתנו.
  גם אם אין פתרון מוסכם ישראל צריכה להצהיר כי כל השטח בין הירדן לים התיכון הוא שלה ולהשתמש בתנ"ך ובהיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל להבטחת זכות זו. כמו כן, ישראל צריכה להכריז כי היא מכירה בעובדה שישנם אנשים אחרים, אוכלוסיית אויב, שחיים בחלק מאזורים אלה וכי ישראל מתוך טוב ליבה תאפשר להם להמשיך לחיות שם תחת אוטונומיה מפורזת בלבד.
  מנקודת מבט של ישראל – אם היא רוצה להתקיים גם בעתיד – יש פתרון אחד, רק אחד: ישראל צריכה לספח את בקעת הירדן ושני מסדרונות רחבים המובילים לתוכה, מסדרון ירושלים ומסדרון עמנואל-אריאל. שאר השומרון ויהודה יהיו מפורזים ומנוהלים על ידי האוטונומיה הפלסטינאית, התנחלויות ישראליות קטנות מחוץ לשטח שיסופח ימשיכו לתפקד תחת הגנת צה"ל או ימוקמו מחדש. לאוכלוסייה הפלסטינאית הנוכחית באזור שיסופח תינתן אזרחות ישראלית. האוטונומיה הפלסטינאית לפי תוכנית זו תכלול ארבעה אזורים: אזור בית לחם-חברון, אזור רמאללה, אזור ג'נין ואזור יריחו. אזורים אלו יחוברו ביניהם באמצעות כבישים\מנהרות ריבוניים משלהם, בעוד שקשר עם מדינות אחרות, במיוחד ירדן ועזה, יהיה דרך טריטוריה ישראלית וכפוף לחוק הישראלי. באשר לעזה, שישאר המצב הנוכחי. ישראל צריכה לשים מחסומים ולסמן את גבולות הקבע כפי שהיא רואה לנכון ובהקדם. יש להוסיף במהירות התנחלויות רבות וגדולות בשטחים שיסופחו במיוחד במסדרונות הנ"ל ובבקעת הירדן.

 104. התגובה של חנן:

  תוכנית חכמה אבל יש תוכנית עוד יותר חכמה שמבוססת על עיקרון ששכחתם: הסכסוך הוא דתי לאומי הפתרון הוא כלכלי. לכן צריך לגייס כמה מיליארדי דולרים מהעולם – בצעד חד צדדי כי אין עם מי לדבר אצל הפלשתינים – ולהקים פרוייקטים מגלומניים שייצרו עבודה לכל האזור: תעלת ימים, קו מים מטורקיה, אזור תעשייה ענק לעזתים בצפון סיני
  (לתת כמה מיליארדים למצריים הקורתת תמורת החכרת השטחל-100 שנים יפתרו את הבעיה וכו'. תחשבו על תעסוקה ותראו לי משפחה פלשתינית שבעה שתייצר מתאבדים… ראו דגומא ממדינות ערב העשיות משם לא מגיעות אלינו הצרות. תחשבו כלכלה תביא שקט.

 105. התגובה של סתם:

  הבעיה היחידה שלי הפתרון הוא התחבורה לכפרים של ערבים.
  זה מאוד לא חכם. מאוד.

 106. התגובה של אהוד:

  האם ל50000 הערבים שסיפחנו תהיה זכות הצבעה? אם כן זה לא הגיוני! הם יוכלו להיות תושבים אך ללא אפשרות הצבעה. הם כמו יהודים רבים אחרים יכולים להצביע למי שמייצג אותם. כל עוד הם חיים פה זוהי מדינת היהודים יש זכות בחירה על שלטונם הרבה מצביעים חיים בחו"ל ומצביעים לארצנו! ולא במדינות בהם מתגוררים. הם יוכלו להתקיים ולחיות פה אך להצביע שיצביעו למצרים או למישהו אחר

 107. התגובה של פועה:

  זאת לא יותר מעוד קומבינת מתנחלים טקטית שנשלפת כמענה חד צדדי ליוזמה החד צדדית של אבו מאזן לעקוף את ישראל וללכת ישר לאו"ם. האינטרס של המתנחלים מובן, הם דואגים קודם כל לעתידם הפרטי. פחות מעניין אותם עתידה הלאומי של מדינת ישראל. מבחינתם אכלוס יו"ש ביהודים ודחיקת הפלסטינים קודם לבנית מדינת ישראל כמדינה יהודית.
  מאחר והפלסטינים יתנגדו בתוקף ויגייסו את התנגדות כל העולם אין לתכנית הזאת כל סיכוי, ובמקרה "הטוב" היא אולי תשמש כמנוף להחזרת הפלסטינים להגשמת תנאי הסכם אוסלו שכבר נחתם.
  תכנית יותר מעשית היא הכרה במציאות שהתהוותה באזור ובחוסר הסכוי לשנותה. לאמור הישוב היהודי המוכר משפטית ביו"ש, יועבר לטריטורית האוטונימיה הפלסטינית ויוכר בהסכם הדדי כבעל זכויות הקנין בקרקע. ליהודים ולמתנחלים תינתן אפשרות מוסכמת להיות אזרחי האוטונוניה הפלסטינית ("אזרחות תמורת נאמנות") או להמשיך להיות אזרחי ישראל במעמד של תושבים זרים. הרשות הפלסטינית תתחייב לזכויותיהם ולבטחונם האישי, ולמדינת ישראל תערוב לבטחונם וזכויותיהם ותהיה רשאית להתערב כדי להגן עליהם מול כל איום מבפנים ומבחוץ. מאחר והגבול בין ישראל לאוטונומיה יהיה פתוח ימשיך וישמר הקשר היומיומי בינם לבין ישראל.
  תכנית כזאת תהיה קבילה על רוב מוחלט של אזרחי ישראל. הפלסטינים יצטרכו לבחור בין להמשיך להתנגד לה, ולמצות עד תום את ההליך הדיפלומטי שבחרו בו. ישראל מצידה תוכל לגבש לעצמה ולהגשים יעדים אסטרטגיים על בסיס תכנית כזאת שיותר מעשית ומובנת ותהיה ברת שכנוע בישראל ובעולם.

 108. התגובה של אוראל,חדרה:

  סיפוח השטחים יביא לידי הגדלת האוכלוסיה הערבית..

 109. התגובה של בני רגב:

  לדעתי הפיתרון שהןצע ע"י מר בנט לא יפתור את הבעיה ורק יתן חלון הזדמנויות לאותם פלסטינים שיסופחו על ידינו לבצע פיגועים תחת הצדקת רעיון הכיבוש לכן לדעתי עלינו לספח את כל השטח כולל תושביו להעניק לכולם זכות בחירה אולם לשנות את מתווה הממשל הקיים כיום בכך שנקים 2 בתי מחוקקים בית מחוקקים עליון שבו יכהנו 30-40 חברים ואשר יבחרו וייבחרו אליו רק יהודים ואשר יעסוק ב-3 נושאים קרדינליים : חוץ , ביטחון ואוצר .
  בנוסף לכך תחוקק חוקה שתקבע כי מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי ובכל מצב גם אם תיווצר בעיה דמוגרפית תמיד תהיה נשלטת ע"י העם היהודי ועל מנת למנוע בעיה דמוגרפית יש לאפשר לכל יהודי התפוצות לקבל זכויות הצבעה .
  לעומת זאת יוקם בית מחוקקים תחתון שאליו יבחרו וייבחרו כלל אזרחי המדינה (במובן אזרחים הכוונה היא לכל תושב במדינה אשר ביקש להיות אזרח עם כל משמעויות המילה אזרח דהיינו חובות וזכויות) בבית המחוקקים התחתון יכהנו 400 חברים והוא יעסוק בכל יתר הנושאים שלא נתונים לבית המחוקקים העליון .
  המפלגות הערביות תפורקנה והחירה שלהם תהיה סקטוריאלית על פי גודלם באוכלוסית הלא יהודים כאשר אם נביא בחשבון את כלל האזרחים (בהתאם לנכונותם להיות אזרחים ולא רק תושבים) אזי על פי גודלם מכלל האוכלוסיה ייתן להם מספר מושבים בהתאם דהיינו בהנחה שכולם התאזרחו וביחד עם ערביי ישראל הם מונים כ-4 מיליון דהיינו 40% מכלל אזרחי המדינה יינתנו להם 40% מכלל המושבים גם אם לא כולם ילכו לממש את זכות ההצבעה ועל פי גודלם הסקטוריאלי תבוצע חלוקה במסגרת המקומות שמוקצים להם כך שלכל סקטור אתני בין אם הם צ'רקסים , ארמנים,נוצרים דרוזים מוסלמים וכו' יהיו להם נציגים אשר ידאגו לצרכיהם ולא ישאו עיניים צפונה אל נאסראללה או מזרחה אל אחמדיניג'ד אלא יטפלו במי ששלח אותם לייצגו , ובכך יובטח למשך עשרות שנים ואולי אף לנצח כי נפתרה בעיית הפלסטינים ונגיע סוף סוף אל מזרח תיכון חדש והפעם ללא הזיות .
  מר בנט אם הינך מעוניין בנושא אשמח לעמוד לשירותך ולפעול להגשמת הנושא .
  בברכה בני רגב 0525532071

 110. התגובה של פרידה:

  אנירוצה למכור. למכור את האזרחות שלי ומוותר על כל הזכויות שלי אם יש אנשים שמעוניינים אני ערבי מהדרום מספר 0523338944

 111. התגובה של ברק:

  הבעיה עם התכנית הזו שהיא מציגה מילה בודדת שם "אוטונומיה "אבל לא ממשיכה ומפרטת אותה.
  אז לפני הכל נפתלי -עשה טובה…אתה לא ביבי
  תואיל ותפרט מה כוונתך במונח "אוטונומיה"

 112. התגובה של אריה:

  ישנה בעיה בתוכנית.

  אם נספח את שטחי C יטען כנגדנו שיצרנו , 'בנוטוסטונים', כפי שהיה בדרא"פ בשנות ה80.
  בנוסף צריך שלפלסטינים בשטחי יהודה ושומרון יהיו תעודות זהות כלשהם.
  ישנו חשש שהאיחוד האירופי בשל ההשוואה ל'בנוטוסטונים' של דרא"פ יפעל כנגדנו בחוזקה ובעקבותיו שאר העולם. העולם מתייחס ליהודה ושומרון כ'כבשת הרש' של הפלסטינים אף על פי שברור שכוונותיהם של הפלסטינים כלפינו הן כוונות זדון.
  זהו מצב נתון.
  מה יקרה לדעתכם עקב סיפוח השטחים בדעת הקהל העולמית?
  מה נעשה אז?

 113. התגובה של איתמר:

  התוכנית הטובה ביותר היא שילוב תכניתו של בנט לתוכנית ליברמן.
  בשלב הראשון לספח ולאחר מכן חלוקת שטחים.
  גם זה לא מושלם )כי אנחנו ויתרנו על ארץ ישראל השלמה(
  והכל טוב ויפה אבל מי אמר שהערבים יסכימו?

 114. התגובה של דן:

  תוכנית מצוינת, ריאלית ומחוברת לקרקע! ברוח הדברים שכתובים בה אני מציע להוסיף לה מספר סעיפים נוספים:

  - בניית רכבת תת-קרקעית בין ראמאללה לעיר עזה – כדי לאפשר בכל זאת מעבר בטוח לפלסטינים משטחי A, B לרצועה, ניתן לבנות בתוך 5 שנים ותוך השקעה של כמה מאות מיליוני דולרים שיממונו ע"י מדינת ישראל ומדינות תורמות, רכבת תת-קרקעית שתחבר בין שתי הטריטוריות ללא תחנות ביניים. הרכבת תתופעל ע"י אזרחים פלסטיניים וכך תספק מקומות עבודה והכנסה נוספת לאוכלוסיה הפלסטינית.

  - מטבע נפרד לרשות הפלסטינית – מדינת ישראל תייצר מטבעות נפרדים לשימוש הרשות הפלסטינית, שכידוע עושה כיום שימוש בשקל. המטבע יקרא "אסיר" ושער החליפין הראשוני שלו יקבע על 1000 אסיר פלסטיני = 1 שקל ישראלי.

  - שינוי בחקיקה של ייעוד ימי הנכבה והנכסה – במקום ימי אבל לציון הפסד במלחמות, ימי ה"נכבה" וה"נכסה" יציינו כעת חגיגות להמצאת הבמבה וטלפון החוגה בהתאמה.

  ועכשיו ברצינות – החלקתם על השכל? אתם חיים בפלנטה אחרת?

 115. התגובה של יעקב ביטון:

  Mr. Naftali Bennett, I pray to Bore 'Olam that your vision for 'Am Israel, your sense of Achdut and your sensible attitude to our problems win the day. With that, I would urge you to consider and to bring out to the forum of public discourse the idea of Professor Mordekhai Kedar. His idea fits everything you mention above, but also deals with the potential issue of demographic explosion (which, granted, is not as bad as the left would have us think). In a nutshell, Professor Kedar suggests granting the status of Emirates to the tribal leadership already ruling the main metropolitan areas in Yehuda veShomeron. One of the most beneficial effects is that these tribal leaders will cioperate with Israel for its security because they know it is what separates them from insurgencies like ISIS. I just urge you to bring this idea to the public discourse. It can be adapted and improved, but it is certainly worthy of consideration, and I know the expert in bringing things to the consideration of 'Am Israel is yoy.

 116. התגובה של יעקב ביטון:

  Mr. Naftali Bennett, I pray to Bore 'Olam that your vision for 'Am Israel, your sense of Achdut and your sensible attitude to our problems win the day. With that, I would urge you to consider and to bring out to the forum of public discourse the idea of Professor Mordekhai Kedar. His idea fits everything you mention above, but also deals with the potential issue i demographic explosion (which, granted, is not as bad as the left would have us think). In a nutshell, Professor Kedar suggests granting the status of Emirates to the tribal leadership already ruling the main metropolitan areas in Yehuda veShomeron. One of the most beneficial effects is that these tribal leaders will cioperate with Israel for its security because they know it is what separates them from insurgencies like ISIS. I just urge you to bring this idea to the public discourse. It can be adapted and improved, but it is certainly worthy of consideration, and I know the expert in bringing things to the consideration of 'Am Israel is yoy.

 117. התגובה של DD:

  במקום להיפרד מהם אתה רוצה להכניס אלינו עוד 100,000 פלסטינים? השתגעתם?!

 118. התגובה של מתן:

  כל ה"תכנית" הזו באה לקבוע עובדות בשטח מבלי להתחשב בעובדה שקיים עם פלסטיני מנגד על כל שאיפותיו ורצונותיו… לגולל תכנית ולהציגה מהפה אל החוץ זו לא חכמה גדולה… לצורך העניין, גם אני יכול להציע תכנית אלטרנטיבית ליצירת עולם מקביל ביקום הזהה לשטחנו שעל כדור הארץ בו נשכן את הפלסטינים… זה אוטופי בדיוק באותה מידה כמו "תכנית ההרגעה" (גם כן שם..) של אדון בנט… האחרון חושב שהוא יכול להכיל את תפיסת העולם שלו על העם הפלסטיני וגם מצפה שהם יאמרו "אמן" על כל הצעה שיביא… אתה חי בסרט נפתלי!
  הפתרון היחידי לסכסוך הזה היא היפרדות! עם או בלי הסכם… מדינת ישראל מספיק חזקה בכדי לנהל מערכה שיכולה להיווצר ממציאות של הדרדרות, הקצנה וטרור לאחר נסיגה, בדיוק כמו שקורה ברצועת עזה… ההבדל הוא שלאחר ההיפרדות מדינת ישראל תזכה לתמיכת מדינות העולם, להכרה אמיתית במעשיה ובכוונותיה הכנות לחיות לצד מדינה פלסטינית ולכן תוכל להתמודד ביתר קלות עם משבר כזה או אחר.
  הבדל מהותי נוסף הוא שמדינת ישראל תוכל סוף כל סוף להשקיע את כל משאביה במקומות הנכונים דוגמת: פיתוח הנגב והגליל, רווחה, חינוך, שיכון ועוד, במקום להשקיע באזורים שגם כך יימסרו במסגרת הסכם, בבטונדות, בכלים ממוגנים, בצרכים ביטחוניים הנגזרים מהישיבה ביו"ש וכד'…
  אני בניגוד לבנט לא מעוניין במדינה אליה מסופחים עשרות אלפי פלסטינים… אני חושב על עתיד ילדיי ועל הדורות הבאים ומתפלץ רק מלשמוע על הגישה ההרסנית הזו! עתיד עמנו חשוב יותר מאבן, מאדמה ומקבר כזה או אחר בשטחי הגדה המערבית…
  אין שום סיבה לאמץ את התכנית ההרסנית והמגוכחת הזו.. ומעצם העובדה שבכל הקשור למדד החברתי, לזכויות אדם ולחברה בריאה וצודקת הפוטנציאל שואף לאפס, גם אין שום סיבה להצביע לבית היהודי…

 119. התגובה של יוסי:

  בקיצור מלחמה בלתי נמנעת.
  זה או הם או אנחנו ולא משנה מה הדעות או האמונות שכל אדם בעולם הזה זאת עובדה מוגמרת.

 120. התגובה של רן כהן:

  אני מסכים אתך. מה שאתה אומר אני אמרתי 25 שנים! ארץ ישראל לעם ישראל׳ הגיע הזמן שאנשים יפתחו העינים ויבינו שכל השנים שפכו לכלנו חול בעינים וגרמו נזקים אדרים והאבדות כבדות וקדושות לעם ישראל . אנו יודעים מה הערבים רוצים, הגיע הזמן להגיד מספיק, די, עד כאן, מה שלא ינסו לעשות לא היה ולא יהיה שלום עם שפל ומסוכן שרוצה לעשות וליקים דבר אחד. להשמיד אותנו. תתעוררו, אבל מה שלא יעשו הם לא יצלחו והם יכשלו ודרך האמת תנצח, חזק ואמץ בנט על תירא ואל תחת כי תצליח דרכך וכל חזונך יתגשם. אמן

 121. התגובה של גולן עזאני:

  מסכים רק על נושא הסיפוח.
  כמובן שצריך לזכור שאין עם פלסטיני אלא מהגרי עבודה ערבים
  שהגיעו בעידוד ובעצימת עיניים של הבריטים.
  הדרך לשלום אמיתי היא עידוד הגירה ערבית.
  כל הצגה של פתרון אחר היא אחיזת עיניים ויקרה הרבה יותר
  מכל בחינה שהיא כספית ובטחונית.
  הנה דוגמה לתוכנית יותר רצינית:
  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=738510

 122. התגובה של גבריאלה:

  צריך לכוון את מדינות העולם ואת הפלשתינים לאוריינטציה אחרת. ארצות ערב הגובלות תקצנה טריטוריה למדינה פלשתינית. הם משתרעים על שטחים עצומים, לא נורא אם יקצו חלק קטנטן למדינה פלשתינית, למשל במפגש הגבולות סעודיה-ירדן, או הרחבת רצועת עשה לעבר צפון סיני. לזה הכוונה בפתרון איזורי. הם צריכים ללמוד מאתנו. גם לנו הציעו את אוגנדה ואת אזרביז'אן. שיקימו לעצמם מדינה מאפס, יפתחו אותה ויקלטו בה את אחיהם הפליטים, כפי שאנחנו עשינו במדינתנו והבאנו לכאן מליוני יהודים מהעולם כולו.
  כל מה שהם צריכים זה לשים את הכבוד בצד.
  אלה המתגוררים ביהודה ושומרון יקבלו אוטונומיה טריטוריאלית בריבונות ישראל, עם כניסות ויציאות מבוקרות, ללא התנחלויות אך גם ללא מהגרים פלשתינים פליטים. הם כאמור יצטרכו לעבור למדינתם החדשה שתקום הרחק מגבולות ישראל ולא בתוכה.

 123. התגובה של 26 מפלגות, נחשו מי מדבר על עזה | Gaza Gateway | מידע ופרשנות על המעברים:

  [...] עודכן לאחרונה, לעומת הבית היהודי, שמציעה עד היום את "תכנית ההרגעה" מ-2013, שבה נכתב, בין היתר, כי "עזה מסתפחת בהדרגה [...]

 124. התגובה של 26 political parties, guess who’s talking about Gaza? | Gaza Gateway | Facts and Analysis about the Crossings:

  [...] previous election, and the same holds true for Bayit Yehudi, which is still talking about the “program for calm”, proffered in 2013, stating, among other things, that “Gaza will gradually be annexed to [...]

 125. התגובה של אחיה:

  קודם כל לא אהבתי את הדברים הרווח שלהם אסטרטגית גרידא, האם האינטרס שלנו זה בטחון לגוש דן ולירושלים, שמירה על ההתיישבות וריבונות באתרי מורשת ישראל?
  אסור לשכוח זו הארץ שלנו לגמרי האינטרס שלנו זה כל ארץ ישראל המובטחת לנו מריבנו של עולם שלא יהיו כאן גויים שאינם תחת ריבונות יהודית ואינם שומרים 7 מצוות בני נח ומאמינים ותומכים במדינת ישראל.
  ולכן אנו צריכים שליטה מוחלטת על הערביים בישראל ללא מתן אזרחות כדי למנוע התבוללות ומתן לגיטימציה לשונאינו, מיגור מוחלט של כל תשתית טירור כולל גירוש למשפחות רוצחים ולתומכי טירור זה דבר שברור בכל מדינה בעולם לעשות אותו שלילת אזרחות ופה זה יהיה צריך גם להיות שיו"ש זה לא מקום לבריחה.
  יד תקיפה מאוד על כל דבר שהוא נגד "מדינת ישראל" כי זה לא דבר נקודתי אלא מלחמה קיומית של האסלאם והערבים נגד העם היהודי בארצו,
  בניית ישובים ככל שניתן כדי להחיל ריבונות ושליטה מלאה על כמה שיותר מקומות בארץ ישראל,
  עבודה רצינית להשבת האריטריים לארצם בלי פשרות הם פוגעים בנו באלימות בתרבות בפלילים אנחנו לא צריכים להפגע בגלל פליטים. לבנתיים לא צריך לתת להם חיים טובים.
  לאחר ותו"כ מיגור הטירור משפחותיהם ותומכיהם מהמדינה, עידוד ערבים לשיבה לארצותיהם, וכל הרוצה להשאר פה צריך להתחייב על 7 מצוות בני נח על חיים שקטים כל פגיעה בלאומיות הישראלית אין מקומו בארצינו. אפשרות לאזרחות משנית שלא יהיה ערבוב עם העם היהודי אסור חיתון זה עם זה,
  בקיצור שליטה מלאה שלנו על הערבים חתירה לשליטה על כל הארץ וישובים חדשים, מיגור גמור של הטירור ותומכם גם על ידי גירוש מהארץ שלנו,
  ו"לא מתנצלים" זו הארץ המובטחת מריבון העולמים שליט העולם, וגם אף אחד לא יאיים ולא ירים את ידו עלינו אנחנו לא צריכים לחיות בפחד בגלל המצפון שלנו, הערבים הומצאו כאן במאה שנים האחרונות הארצות שלהם זה ארצות ערב לא ארץ ישראל,
  ועזה זה א"י וצריך לשוב אליה אין למצריים חלק בה אנו צריכים לשלוט שם שוב למגר את הרוצחים ולבנות ישובים.
  זו התוכנית האמיתית מקווה שיבינו מה המטרה באמת שלנו.

 126. התגובה של יותם:

  יש בעיה עיקרית – אתה רוצה לנהל סכסוך במקום לסיים אותו. ומכאן הגישה הבעיתית.
  סיפוח חד צדדי? שוב פעם חד צדדי? לא אכלנו עם זה קש מול עזה? אתה לא מוכן לדבר עם אף אחד? למה?
  יותר מזה – אתה רוצה 50000 ערבים שכל זהותם היא פלסטינית (להגדרתם כמובן) כגוש פוטנציאלי לטרור בתוך ריבונות ישראלית אמיתית ועוד עם תעודת זהות כחולה?!

 127. התגובה של רותם:

  לדעתי יהיה ניתן בעתיד ובאופן הדרגתי להכיל גם את כל ערביי יהודה ושומרון ללא סיכון הרוב היהודי ולסתום את הגולל אחת ותמיד על הרעיון של מדינה פלסטינית.
  לעולם לא יהיו יותר תירוצים.
  אנשי השמאל יתפסו כגזענים כיוון שבזמן שהם רצו התנתקות (מאותה סיבה שהם לא מסתדרים עם מזרחיים הם גם לא מסתדרים עם ערבים או להפך) והימין ייתפס כמשלב ופלורליסטי.
  והערבים – הם יודעים בתוכם שהם יגורו בגן עדן עלי אדמות באופן יחסי לכל ערבי אחר בעולם.

 128. התגובה של Bassam Eid and Naftali Bennett Seem to Agree - Israel Diaries:

  [...] is what The Jewish Home party is [...]

הוספת תגובה

RSS תגובות RSS פוס�ים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS

research paper help